Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #2 Skrevet 14. oktober 2009 Du beholder OS i opptil ett år, med mindre dere får barn sammen eller gifter dere. Slutter OS-en din om et halvt år så gjør den det også hvis du er samboer.
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2009 #3 Skrevet 15. oktober 2009 Åh så bra:) mener jeg leste noe om det her inne men var ikke sikker. Gjelder dette også stønad til barnehage? Hvis jeg finner en jobb, er jeg i skakkeklasse to i et år også? Vet noen hvor jeg kan finne dette med rettighet til os første år man er samboer "skriftlig"? Takk
Anonym bruker Skrevet 15. oktober 2009 #5 Skrevet 15. oktober 2009 Så lenge det ikke er barnets far du flytter sammen med, så beholder du stønadene i inntil 12 måneder etter innflyttingen. Eller 6 måneder, om det er det du har igjen. Eller om dere får barn eller gifter dere før disse tidspunktene:) Det er alltid status ved nyttår som avgjør skatteklasse, så om dere flytter sammen nå, så blir det skatteklasse 1 for hele 2009, regner jeg med. NAV har lovverket linket på sine sider til høyre, og der kan du finne ut om dette:)
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2009 #7 Skrevet 19. oktober 2009 Vet noen om dette gjelder alt av stønader? Barnetilsyn, utdanningsstøtte, dobbel barnetrygd, osv? Er vanskelig å finne ut av dette.. Burde vel tatt en tur innom nav for å spørre og grave litt, men med dere ventetider så vet jeg ikke om jeg har tid..
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2009 #8 Skrevet 19. oktober 2009 Det gjelder alt ja.. http://www.nav.no/Familie+og+omsorg/Enslig+mor+eller+far
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå