Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #1 Skrevet 14. oktober 2009 Var hos legen for å ta celleprøve for litt over en uke siden. Legen reagerte på at livmormunnen var så rød, han mente jeg kanskje hadde en infekjon,(har ikke hatt noen symptomer på infek) så han tok noen prøver. Fikk mensen for fem dager siden. Bare kullsort, seigt klumpete blod (minner om barnebek). Aldri opplevd lignende. Fikk høy feber i går (40,3) Og intense magesmerter i dag. Smertene sitter rett over skambeinet, samt på venstre side. Det er en slags konstant ulmende smerte/ømhet, og så kommer det lynende smertehugg fra tid til annen. Kan disse symptomene ha noe med hverandre å gjøre? Hva kan det i så fall være? Legen sa han skulle ta kontakt dersom prøvene viste noe, men han sa ikke noe om hvor lenge jeg måtte vente. Hvor lang tid tar det vanligvis å få svar på slike prøver?
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #2 Skrevet 14. oktober 2009 Ta kontakt med legevakt med en gang. Dette er seriøse symptomer som ikke bør oversees. Egentlig burde du kontaktet lege med en gang du registrerte at mensblodet var unormalt. Feber er et ganske sikkert symptom på infeksjon, så kom deg til en lege og få igang en antibiotika-kur!
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #3 Skrevet 14. oktober 2009 Ringte legen tidligere i dag, men han var ikke å treffe på tlf. før mandag. Du sier det er seriøse symptomer, men vet du på hva? Prøver å google, men finner ikke noe.
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #4 Skrevet 14. oktober 2009 LEGEVAKT! (der hadde jeg vært for lengst!)
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #5 Skrevet 14. oktober 2009 Dette fant jeg på lommelegen En sjelden gang kan infeksjoner i f.eks livmoren eller egglederne føre til mørkere menstruasjons blod, men i slike tilfeller vil man stort sett ha andre symptomer også, som smerter i nedre del av magen, feber, urgelemessig og smertefull menstruasjon, samt utflod. hentet fra: http://www.lommelegen.no/330589/morkt-menstruasjons-blod Ta en tlf til legevakten og forklar symptomene dine. De kan vurdere om de vil ha deg inn til en sjekk, eller om du bør få en akutt-time i morgen.
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #6 Skrevet 14. oktober 2009 Hallo. Kan være et egg som har festet seg i eggleder/eggstokk som blir som som en cyste etterhvert. Har hatt det, veldig smertefult. Om du kan ha en liten sjans for å være gravid. Kan det være gravititet utenfor livmora. Du bør kontakte legevakten snarest. Pga feber og smerteri Dette bør du ikke vente med. lykke til.
Anonym bruker Skrevet 14. oktober 2009 #8 Skrevet 14. oktober 2009 Googlet cyster på eggstokkene nå, og leser at de vanligvis blir oppdaget ved GU. Nå var jo jeg på gu for litt over en uke siden? Han ville vel ha merket dem da? Bør nevnes at han bare tok prøven, ikke kjente på livmor og eggstokker sånn de vanligvis pleier å gjøre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå