Nathalie'i'magen Skrevet 12. oktober 2009 #1 Skrevet 12. oktober 2009 Hører snakk om Storken og fødeloftet osv, men er veldig usikker på hva som ligger i de forskjellige navnene... Noen som har peiling på hvilke alternativer man har på Haukeland?
mamma og my Skrevet 12. oktober 2009 #2 Skrevet 12. oktober 2009 Jeg har født på Storken, men lurer på om den er blitt nedlagt?? Må si at jeg ikke vet helt sikkert, altså, men det var snakk om det en gang. Det står sikkert noe på nettsidene deres. Jeg har litt blandede erfaringer med å føde på Haukeland; de som jobber der har det ganske travelt... Ble avvist første gang jeg ringte med vannavgang, og ble fortalt at jeg sikkert var tidlig i forløpet, og ble bedt om å vente hjemme... Men 2,5 timer etter var barnet født, 50 .minutt etter at vi kom til Haukeland. Og på Storken skal jo alt være så naturlig, og det betydde for min del at jeg ikke fikk den oppfølginga jeg sannsynligvis ville fått etterpå på en vanlig fødeavdeling. Men når det er sagt- det er veldig hyggelige pleiere på Storken, og vi fikk stort familierom etterpå, det var jo pluss
Nathalie'i'magen Skrevet 12. oktober 2009 Forfatter #3 Skrevet 12. oktober 2009 Takk for svar! jeg har også hørt at noen av de avdelingene er lagt ned, men klarer ikke helt å finne ut hvilke. på nettsiden til haukeland står storken som ett alternativ. jeg er ikke redd for fødselen (ikke enda ihvertfall), men jeg har sykehusskrekk. er livredd for sykehus, og får lettere panikk ved tanken på at min kjære kun får være der under fødselen og noen timer etterpå, før han må gå. jeg vil ikke være igjen alene. hva er alternativene da? det barselhotellet eller hva det het er ihvertfall nedlagt..
Nr 3 er på vei ;) Skrevet 12. oktober 2009 #4 Skrevet 12. oktober 2009 På helse bergen sine nettesider er det oppdatert info om hvordan det er der nå etter omleggingen.. Eg satser på å reise fort hjem igjen når eg har født:)
vann123 Skrevet 12. oktober 2009 #5 Skrevet 12. oktober 2009 Storken er ikke lagt ned. Det er en avdeling for naturlig fødsel. Ligger i 3. etasje og ser veldig pen ut nå - er nettopp pusset opp! Var der i juni, var med på en fødsel da, og det så veldig fint og koselig ut der! Møtte også veldig flinke folk der nå i juni, gleder meg til det blir min tur igjen nå i mars! Trenger du noe mer enn det du kan få på Storken underveis så overføres du til Føden. Det er en liten trilletur bort i gangen, heis ned i første etasje, og så blir du trillet inn på fødestue der. Rakk en svipptur innom der også i juni, da jeg var med på en fødsel - der er det med sykehusaktig - men med alt du kan ønske deg av smertelindring. Storken baserer seg i hovedsak på naturlig smertelindring som vann, steriltvannspapler, massasje, badekar, varmeflaske og sånt. Jeg fødte selv på "gamle" Storken i april 2008, utrolig godt fornøyd med personalet da også, og skal tilbake på nye Storken nå i mars - gleder meg til å teste ut vannfødsel i de nye store badekarene de har der! Jeg satser også på tidlig hjemreise denne gangen, hadde det med forrige også - de har eget prosjekt med det på KK - og hun jordmoren som startet det opp, Ekeli, er kjempehyggelig og veldig flink! Det var hun som fulgte oss opp på tidlig hjemreise med forrigemann. Har hørt at det er en til som jobber med det nå, er visst stor pågang siden det ikke er tilgjengelig familierom på KK lenger...
TBM28 er lykkelig 4barnsmamma Skrevet 12. oktober 2009 #6 Skrevet 12. oktober 2009 Jeg har født 3 barn på føden på Haukeland, og bodd på barselhotellet etterpå.. Jeg fikk mer ro og fred, og sov mye bedre på barselhotellet enn på barseloftet på KK.. Jeg håper på å få føde på Storken denne gangen :)
Angelavaag Skrevet 12. oktober 2009 #7 Skrevet 12. oktober 2009 Jeg har født 2 ganger på haukeland. Første gangen var det på føden og andre gangen var det på storken. Jeg var på barselhotellet begge gangene etter fødselen. Jeg skal enten til storken eller ha hjemmefødsel denne gangen. Jeg er også veldig skuffet at barselhotellet ikke er et alternativ lengre, men håper at det blir bra med tidlig hjemmreise, eller det å bare føde hjemme. Jeg er heller ikke komfortabel med det å dele en firemannsrom og er veldig misfornøyd med tanken at mannen min bare for lov å komme i besøkstimene. Jeg synes at det er kjempeviktig at faren får lov til å dele de første dagene med mor og babyen. Jeg håper at ting forandre seg på haukeland, og at faren får anledning til å delta i de første dagene igjen.
Villemo -- Twins og Storebror! Skrevet 12. oktober 2009 #8 Skrevet 12. oktober 2009 Jeg leste et på en link som ble lagt ut på forumet her på barnimagen at KK skulle få bare enkeltmannsrom i fra årsskiftet.. Noen som har hørt om det?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå