Gå til innhold

Jeg aner bare ikke hva jeg skal velge altså (ang.prevensjon)....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg vil ha noe som er sikkert,noe jeg ikke får Humørsvigninger av,ikke går opp i vekt av,som jeg ikke mister sexlysten av og så vil jeg ikke ha mensen mer!

Tenkte først på hormonspiral pga at den er så sikker og at så mange mister mensen.Men så er det disse bivirkningene da...Blir helt skremt av alt man leser på nettet..Og man får humørsvigninger av den og man får sånne hersens mellomblødninger i hytt og pine ihvertfall de første mnd,kansje halvåret for noen..

 

Og så tenkte jeg på p-plaster.Da skulle jeg selvfølgelig skifte plaster hver uke slik man må men hadde da tenkt å kutte ut den plasterfrie uken,og brukt et nytt plaster i den uken,så slipper jeg mensen!

Men det er disse bivirkningene der også da..Det er jo akurat som p-pillene sine..Bla humørsvigninger..

 

Hva tror dere da???Hva kan dere anbefale?

 

Og så en ting til,jeg leste på nettet et sted om at det fins en tablett som legen kan gi som man kan utsette mensen med.Kan det være trygt om jeg da hadde tatt en sånn når jeg skulle hatt mensen,altså hver mnd?? Eller om jeg hadde tatt en hver dag de mnd de første mnd vis jeg har hormonspiral?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Får du bivirkninger av hormonprevensjon selv?

 

Om ikke tror jeg jeg hadde forsøkt hormonspiral om jeg var deg. Det er bra for mange.

 

Evt p-piller der du bare spiser piller uten pause og så slipper mensen.

 

Mange får jo bivirkninger, men om du ikke gjør det så kan du jo bruke de.

 

Jeg får selv blødninger hver dag av alt med hormoner i, så her skal mannen steriliseres. Jeg kan ikke slippe mensen, blør mye og lenge hver gang og misunner alle som blør mindre enn en foss i 8 dager bare..Isj.

 

Håper du finner ut av det:)

Skrevet

Har brukt bare p-piller som prevensjon før,yasmin nå sist og før det en sort jeg ikke husker navnet på som de hadde sluttet å lage!

Får skikkelige humørsvigninger av prevensjon! Er ganske premenstruell ellers også jeg når jeg ikke går på prevensjon.Men når jeg går på prevensjon (p-piller) er jeg det pina det utenom også! og får litt kviser også.

 

Da jeg gikk på p-piller fikk jeg mensen hver 28 dag,og blødde ikke så mye/lenge.Har aldri vært plaget med mellomblødninger.Men fra jeg sluttet med pillen i aug-07 og til jeg ble gravid i jan-09 fikk jeg mensen på vidt forskjellige tider,irriterende å ikke vite når mensen skulle komme! Og dette ble jeg så drit lei av! Hadde jeg ikke tatt El-tester hadde jeg aldri funnet ut når jeg fikk den neste gang! Når testen slo ut så visste jeg at den kom 14-16 dager etter!

Da jeg ikke gikk på p-piller og fikk mensen blødde jeg litt mer enn på p-pillen de 2 første dagene men ingen storflom heldigvis,og så varte mensen i kansje 4-5 dager,husker ikke nøyaktig,lenge siden..

Skrevet

Jeg glemte å nevne at jeg var også plaget av ømme bryst da jeg gikk på p-pillen,og mye mindre sexlyst! Har ikke så veldig sexlyst til vanlig heller,men rundt El da skal jeg love deg at sexlysten blomstret:)).Hehe..

Skrevet

Det eneste som ikke påvirker deg hormonelt er vel avholdenhet, kondom, kobberspiral og pessar (finnes det ennå?)

Tror det er veldig forskjellig hvilken påvirkning hormonpreparatene har på den enkelte. En vet det egentlig ikke før en har prøvd det.

Er superfornøyd med hormonspiral. Er ikke vondt og sette inn eller ta ut. Blødde litt til og fra i et par uker etter innsetting før det ble helt slutt. Deilig. Kan ikke si den hadde noen innvirkning på hverken humør eller ant kg.

 

Lykke til med valget...

Skrevet

Jeg tåler ikke p-piller pga kraftige bivirkninger i form av kvalme og generell uvelhet. Hormonspiral har jeg prøvd to ganger men begge gangene hadde jeg småblødninger hele tiden. Dessuten var den et sant h"#%#%$# å fjerne igjen :( Så aldri mer hormonspiral på meg!

Jeg har hatt ganske bra erfaring med p-ring: enkel å sette inn og fjerne, og lite bivirkninger.

Men jeg personlig liker ikke å tilføre kroppen min så mye hormoner så jeg bruker for tiden Pearly og det fungerer veldig bra! Anbefales! =)=)

Skrevet

Kobberspiral vil jeg ikke bruke,har hørt man får så store blødninger av den og at man får smerter,dessuten er den ikke like sikker som f.eks hormonspiral.og kondom vet jeg ikke,er ikke like deilig og ha sex med kondom da..Og jeg har en fast partner.Spiral må kvinnen sette oppi selv så ikke helt trygt,i tilfelle jeg ikke får det til helt..

 

Så du har ikke merket noe til humørforandringer av hormonspiral altså? Sexlysen da??

Det er ikke vondt å sette den inn altså? Det høres så vondt å nifst ut at den skal settes inn i livmortappen! Grøss! hullet der er jo ikke så stort..Og jeg har aldri født på ordentlig måte,bare med keisersnitt.Går det likevel?? Eller er det ikke å anbefale da?

Skrevet

Jeg syns ikke hormonspiral var vondt å sette inn eller ta ut.

 

Men jeg blødde jo hver dag av den da.

 

Man vet ikke hvordan man reagerer på den typen prevensjon før man har prøvd den. Ofte kan man reagere litt ulikt på ulike typer p-piller også. :)

 

OM den virker er visst hormonspiral helt topp.

 

Vi må steriliseres vi nå da. :)

Skrevet

Jeg vil anbefale p-stav. Den inneholder mindre hormoner enn p-piller ( samme som minipillen). Jeg er veldig fornøyd med den. Ingen mens, ingen bivirkninger bortsett fra at jeg kan bli litt kvalm rundt den tiden jeg egentlig skulle ha mens.

Skrevet

Sexlysten er det ingenting i veien med, heller for mye :-)

Vil nok tro det går fint å sette inn spiral selv om du ikke har født vaginalt,

Men hva med sterilisering da, av enten deg eller mannen.

 

Her står mannen i kø for å få sterilisering, men jeg kommer uansett til å fortsette å ha hormonspiral, fordi det er så kjekt å slippe å blø.

Skrevet

Du kan jo prøve nuvaring da (p-ring) Den er mye mindre hormoner i enn vanlige p piller,å du har den i 3 uker av gangen. får regelmessig mens, men vil du utsette den, setter du bare inn ny ring etter du har tatt ut den gamle.

 

Jeg var veldig plaget med humørsvingninger, nedsatt sexlyst.. you name it, men merker ikke så mye til det nå.

 

Er bare andre mnd jeg bruker det da.

 

Legen sa til meg at den hadde litt samme funksjon som hormonspiralen (bare du slipper å småblø den første tiden)

 

Skrevet

jeg er overfølsom for hormoner derfor ble jeg anbefalt nuvaring siden jeg også hadde et ønske om å slippe mensen:)

Og det fungerte egentlig greit,men fikk litt humørsvingninger så jeg valgte å slutte på den(men jeg er ekstrem på det der hormongreia)

 

Men med den er det veldig lett å hoppe over mensen om du vil,legen min sa at kroppen bare trenger 3 mens i året så det hjelper jo...istedet for å ha 12:)

Skrevet

Den Nuvaringen,merker mannen noe til den når dere har sex?? Kan han ikke stikke penis rett gjennom Nuvaringen når dere har sex? Og da dermed "dra"den ut?

 

Dette prevensjonsmiddelet høres egentlig ganske så lovende ut for meg! Tror jeg...Dipsy er trebarnsmor nevnte at hun fikk litt humørsvingninger da men..Dette er vel også litt forskjellige for person til person,noen merker litt mens andre ikke.Man må nesten prøve det for å se om en selv får bivirkninger! Jeg var inne på Nuvaring sin hjemmeside,og der stod bivirkningene,og det nevnes ikke humørsvingninger,så det er nok sjelden sikkert..vektøkning stod men er sikkert ikke så mye det er snakk om vel??

 

koster det mye for Nuvaring forresten?? Er det da mange i pakken?? Det er vel ikke bare 1 i pakken?

Det går vel sikkert bra da vist jeg da ikke har pause etter 3 uker,men bare setter inn en ny,og da slipper mensen?? Det var en plass jeg leste nå at kroppen bare trenger 3 (?) menser i året! Husker ikke hvor jeg leste det..

Skrevet

Hihi,jeg ser nå hvor surrete jeg kan være (som om jeg ikke visste det..:)),det var jo Dipsy er trebarnsmor som sa at man trenger bare 3 menser i året! Hehe..

Skrevet

Men planlegger dere flere barn da? Hvis ikke, kan han ikke kappe strengen? Det er det jo veldig mange menn som gjør når man har fått de barna man ønsker? Evt at du steriliserer deg? Er jo små inngrep som er fort gjort dette, og vips så har man prevensjon uten bivirkninger :) Her skal det i alle fall mannen få kappe strengen når vi er ferdige, (men det blir noen år til). Han er helt innstilt på det.

Skrevet

Nei,vi har ikke planlagt flere barn! Jeg har 4 barn nå,2 som er med samboeren min og 2 fra før:).Og alle er tatt med planlagt keisersnitt,så ikke så trygt å få flere barn.Skal snakke med han om han vil sterilisere seg,jeg var usikker i svangerskapet så det ble ikke noen sterilisering under keisersnittet,men nå har jeg bestemt meg for ikke å tørre å få flere barn! Jeg har alltid ønsket meg 4 barn akurat som min mor har,og det fikk jeg:)).Ikke alle som er så heldige å få de barna man ønsker dessverre..

Men har ikke lyst å ta opp igjen noen operasjon så sterilisering er uaktuellt for meg!

 

Dessuten får man mensen likevel har jeg hørt selv om man er sterilisert! Og det vil jeg ikke ha mer,så uansett om mannen steriliserer seg eller ikke vil jeg ha noe prevensjon som man ikke får mensen med!

 

Men er jo dyrt med sterilisering da,så vi får se..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...