Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #1 Skrevet 10. oktober 2009 Og i såfall, sender dere gaver til barnet? Hva da i såfall? Er jo bare lov å sende en gave på 150 g... Synes det høres så lite ut!
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #2 Skrevet 10. oktober 2009 Har sendt en lekebil og tegnesaker.
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #3 Skrevet 10. oktober 2009 Ungen får vel 2% av det du sender, så blir resten borte!
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #4 Skrevet 10. oktober 2009 Det er faktisk ikke meningen at pengene skal gå til ungen personlig, men til samfunnet rundt.
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #5 Skrevet 10. oktober 2009 8 av 10 kr går til barna der, altså ikke direkte til den ene du er fadder på, men til alle, til helse, skole osv. Sier seg selv at noe penger må gå til administrasjonen og de som jobber der! Men jeg har lyst å sende en gave, og ønsket tips til hva man kan sende... 150 g er jo ikke så mye akkurat! Hi
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #7 Skrevet 10. oktober 2009 Er klær teit å sende? Eller hårpynt og litt sånn jentesaker? Hi
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #8 Skrevet 10. oktober 2009 Vær obs på at gaver av metall kan forsinke pakken. Men jeg synes at klær og hårpynt høres fint ut, jeg.
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #9 Skrevet 10. oktober 2009 Hei. Finnes også en organisasjon som drives mer eller mindre av en person, med endel frivillige hjelpere. Der går veldig lite av pengene til administrasjonen. Vi har valgt å melde oss som faddere i dette prosjektet av den grunnen at vi syns alt for lite går direkte til barnet gjennom plan. Gjennom Ebo Town har man også mulighet for å få sendt pakker til barnet ca annenhvert år. Da koster ett kolli 50 kr og man velger selv hvor masse man vil sende. Ta en titt på http://www.ebotown.no/
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #10 Skrevet 10. oktober 2009 Litt fine klistremerker med glitter osv pleier å være populære hos alle barn, og veier nesten ingenting.
Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2009 #11 Skrevet 10. oktober 2009 Tegnesaker, hårpynt, hoppetau, truser, pannebånd osv - i forfjor var det gavetips i planfadderbrevet, slik det bare var å krysse ut hva en ville barnet skulle ha til jul. Trist de ikke har det lengre. Jeg må innrømme at jeg er særdeles slapp med gaver til mitt barn - fikk i forfjor, og thats it. Har ikke skrevet et eneste brev ennå heller. Huff..
Tigerpote Skrevet 10. oktober 2009 #12 Skrevet 10. oktober 2009 Jeg er Plan-fadder. Jeg sender brev og kjøper gaver fra Plan-shop! Det er veldig enkelt og greit, og gjort i løpet av noen minutter. Der er jo vekten slik den skal være, og de har ulike alderskategorier, så lekene/utstyret skal være tilpasset de ulike aldersgruppene. Mine fadderbarn har fått det jeg har sendt dem selv iallfall.
Manhattan skyline Skrevet 10. oktober 2009 #13 Skrevet 10. oktober 2009 Samme her - fra Plan-shop. Det er kjempegreit!
*toppris* Skrevet 10. oktober 2009 #14 Skrevet 10. oktober 2009 jepp har fadderbarn:) varierer litt med hva jeg sender... har brukt plan shop og har handlet selv... når hun var lita sendte jeg babyleker som fx bamsebok og bitering osv... etter det har jeg sendt tegnesaker og klær... legger det på vekta i en konvolutt for å sjekke om det overskrider vekten eller ikke...
LittleMissCandy Noah08+Spire<3 Skrevet 10. oktober 2009 #15 Skrevet 10. oktober 2009 Jeg er fadder for ei jente på 13 år fra colombia, jeg har sendt hår pynt, sminke og klær jeg ikke har bruk for lengre. Har fått et bilde av henne der hun har på seg noen av klærne og sminken. Kjempe søt jente
lklk Skrevet 10. oktober 2009 #16 Skrevet 10. oktober 2009 Jeg har sendt tegnesaker og fått mange tegninger tilbake fra henne - kjempekoselig. Har også sendt sandaler, hårpynt og div andre småting. Sender gaver og brev et par ganger i året, og får brev og tegninger flere ganger fra henne og brødrene. Veldig stort for hele familien hver gang vi hører fra dem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå