Collet :) Skrevet 8. oktober 2009 #1 Skrevet 8. oktober 2009 Leser litt rundt i eldre innlegg og ser noen gir "kosepupp" på natta etter endt amming på dagtid. Er dette mulig å holde vedlike?! Det hadde vært topp for min situasjon. Jeg må gradvis kutte ut amming for flaske nå da minsten er 6,5 mnd. og jeg snart skal ut i jobb. Jeg må da gi mme for jeg klarer ikke pumpe (får vondt og blemmer - laaang historie!) I tillegg er han lite interessert på dagtid. Men kvelden og natte (dvs. rundt kl.5 når han håper det er morgen og av og til en gang midt på natta) så vil han ha litt kos. Og jeg gir han kos! Tar ikke det så nøye, lar han få en liten sup! Men er det mulig å fortsette og ha melk til kvelden og natta uten å gå megasprengt hele dagen....?!?
Anonym bruker Skrevet 11. oktober 2009 #2 Skrevet 11. oktober 2009 For min del har produksjonen tilpasset seg til etterspørselen uten problem. Har hatt ett måltid i snart et halvt år faktisk (poden snart ett og et halvt). Vi har gjort det til frokostmåltid da, for å ikke påføre tennene søtt på natten, pluss at det jo er fint å sove sammenhengende på natten hvis du skal på jobb. Hvis du må kutte ned på ammingen på grunn av jobb, er det faktisk noe som heter ammefri. Det gir deg rett på fri opp til en time hver dag, for å amme (tror det er opp til arbeidsplassen om du får betalt eller ikke). Men det kan jo bli stress å reise fra jobb for å amme da, og det der må du jo vurdere ut fra hva som passer for deg. Jeg brukte tiden til å gi oss tid til amming på morgenen, og så ammet jeg etter jobb. For å unngå spreng trappet jeg gradvis ned dagammingen et par uker før jeg begynte å jobbe (hun var vel 8 mnd da jeg begynte å jobbe og hadde begynt med litt "fast føde" på dagtid). Det gikk kjempefint og helt uten spreng. Lykke til:)
camillla Skrevet 26. oktober 2009 #3 Skrevet 26. oktober 2009 har og en på snart 7mnd som kunn ammer morgen-natt-og kveld. det går veldig fint, er ikke noe sprengt!
lille sprelle Skrevet 27. oktober 2009 #4 Skrevet 27. oktober 2009 her har vi klart å holde koken med amming ca hver annen morgen lenge.
FruSkurk&BandittBarna Skrevet 27. oktober 2009 #5 Skrevet 27. oktober 2009 Lurer på akkurat det samme, flere med erfaring? Er nede i maksimalt morgen + kveld nå, ofte mindre. Opplever ikke spreng lengre selv om det går et døgn, er nok ikke rare produksjonen her.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå