Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2009 #1 Skrevet 7. oktober 2009 Hei! BF har samvær med datteren vår en dag i uken og annenhver helg, han skal hente henne i morgen men har fått mld om at han er syk og at han tror at han ikke kan ha henne da og heller ikke i helga. Hva sier jeg da? Kan jeg si at han må finne det ut i kveld ang i morgen, og i morgen kveld ang helga? Jeg vil jo helst vite det så fort som mulig siden jeg har lagt andre planer som krever barnevakt i såfall... Fins det noen regler på dette??
Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2009 #2 Skrevet 7. oktober 2009 Hei på deg Jeg forstår din frustrasjon ... og jeg kan dessverre ikke hverken bekrefte eller avkrefte om det finnes noen regler for dette. MEN - jeg har vært i dette gamet i noen år - er alene med 3 barn - og deler gjerne mine erfaringer med deg. Når man har vært alene i noen år, innser man at man "dessverre" nok må innse at ingen avtaler er viktigere enn barna ... Jeg skjønner at det er totalt frustrerende at din X er blitt syk - MEN det viktigste her er at du ikke lar barna dine få følelesen av at de er i veien for ditt liv ... de må få føle seg ønsket ! Dersom din X ikke kan ha de, bør du revurdere den avtalen du har gjort ... er den virkelig SÅ viktig at du må sette barna dine bort til andre ??? Dersom barna forventer å få tilbringe tid med sin far og istedenfor blir plassert hos en barnevakt, kan jeg love deg at de blir ganske såret ... da er det en bedre trøst at du sier som det er; At far er blitt syk, men dere skal få være sammen med meg - og så kan dere heller besøke far når han har blitt frisk igjen. Jeg håper for din del at du kan endre på (kanskje utsette) dine planer, så dette ikke går utover dine barn ... Lykke til )
Anonym bruker Skrevet 8. oktober 2009 #3 Skrevet 8. oktober 2009 hei skjønner ikke helt hva du mener... vil du sende ungene dine til en som er for syk til å ta seg av dem? om dette er et engangstilfelle så tar du å passer barnet ditt med glede
*lindamor* Skrevet 8. oktober 2009 #4 Skrevet 8. oktober 2009 Jeg vet ikke om det finnes noen regler for det. Er jo litt spørs på hvor syk han er da. Men hvis du er syk må du jo bare bite tenna sammen og være der for ungen, og skulle ikke skjønne at det skal være værre for han.!? Men er det sånn at han er så syk at det vil gå ut over ungen, ville jeg ha sagt at da bytter dere helg, du har ungen denne helga her, så får han ta neste helg i stede. Så kanskje du kan flytte planene dine til neste helg.? Håper det ordner seg :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå