AussieAnette Skrevet 7. oktober 2009 #1 Skrevet 7. oktober 2009 Vi har en liten gutt på 14 dager som får flaske, bruker selvfølgelig den minste suttetoppen, nr 1 (avent sine, og ja de er bpa frie). Men han setter enkelte ganger i vranga og hoster etter måltid. Er jo ikke heldig i det hele tatt hvis han får noe ned i lungene! Kan det være at han er for glupsk, eller at han kanskje sitter litt for høyt oppe når han får flaska?
Ranni Skrevet 7. oktober 2009 #2 Skrevet 7. oktober 2009 Min lille har hatt noen perioder hvor han ofte fikk litt i vranga når han diet. Tror det kom litt mer enn han hadde "beregnet" :-). Hostet og harket og hadde det helt fint. Ga seg etter noen dager, kanskje en ukes tid, da hadde han vel lært hvor fort og hvor mye som kom. Babyer har veldig velutviklet hosterefleks, så jeg tviler på at de får det i lungene. Høres nok mer dramatisk ut enn det er :-)
Rampongi Skrevet 7. oktober 2009 #3 Skrevet 7. oktober 2009 jenta mi gjør dette omtrent hver gang hun spiser. hun er 3,5 uker nå og jeg bruker også avent-tuter (i mam-flasker.) hun er glupsk, men ser ikke ut til å ha lært hvor mye som er for mye enda, men det blir vel etterhvert.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå