Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #1 Skrevet 5. oktober 2009 Hvor mange barn pr voksen? Hvor gamle er barna? Hvordan syns du at deres hverdag på avdelingen er? Vil bare høre hvordan andre har det. Jeg syns vi har det ganske heftig til tider, med 3 voksne på 18-19 barn i alderen 0-6 år, dvs 22-23 enheter.
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #2 Skrevet 5. oktober 2009 Mine er på småbarnsavdeling i kommunal barnehage med 12 barn og 4 voksne..
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #3 Skrevet 5. oktober 2009 Vi har 24 barn på vår avd. 12 1 åringer og 12 2 åringer. når vi er på tur eller lignende. så rekner vi 1 voksen = 3 barn. vi er 9 vosksne på avd
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #4 Skrevet 5. oktober 2009 Pr. voksen kan ha 6 plasser. Dvs 6 barn over tre år, eller 3 barn under. De under 3 år, regnes som to plasser
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #5 Skrevet 5. oktober 2009 Ja, såpass har jeg funnet frem til :-) Ang, enheter pr voksen. Men, hos oss (på avdelingen da) ender vi faktisk opp med 7,6 enheter pr voksen. Ifølge styrer så er pedagogtettheten dekket i hele bhg, selv om vi ikke har mange nok voksne pr barn på avdelingen. Noe som helst man kan gjøre ang dette tro? Færre voksne = mer stress = fler sykmeldte..? HI
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #6 Skrevet 5. oktober 2009 Det er som regelt bestandig litt for lite folk i bhg-sektoren. Så jeg ville ha tatt det opp på foreldremøte, om de andre også synes det kunne vært sterkere bemanning.
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #7 Skrevet 5. oktober 2009 Men vi som jobber i barnehage til daglig, vet jo at bemanninskabalen aldri er komplett.. det mangler ALLTID flere folk, og vi har vel alle sittet alene med mer enn dobbelt så mange barn som forskrftene tilsier... Men det er vel lite opplyste foreldre runt omkring. For ingen bryr seg, alle ser det, men ingen gjør noe eller klager. Det viktigste er å ha barna et sted..
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #8 Skrevet 5. oktober 2009 Ja, jeg har igrunn forstått det slik at det er foreldrene som må klage dersom de ikke er fornøyde med bemanningen. Ikke at der fører noe særlig frem da - iallefall ikke hos oss. Tror det har vært tatt opp i samarbeidsutvalget flere ganger. Dersom vi sier noe selv så klarer alltid styrer å vinkle det på en slik måte at han har rett og andre tar feil. "Samme det om vi ikke er så mange på jobb, det går jo alltid!" Ender ofte med at vi må hjelpe hverandre på tvers av avdelingene. Dette resulterer i at de planene vi hadde for dagen (språkgrupper osv) gjerne på droppes. Utrolig frustrerende - begynner nesten å lure på om jeg bare skal la utdannelse være utdannelse, og sette meg i kassa på Rema istedet. Hadde iallefall sluppet den dårlige samvittigheten jeg ofte har ovenfor ungene... HI
Lilleleen Skrevet 5. oktober 2009 #9 Skrevet 5. oktober 2009 Dette høres veldig kjent ut. Slik er det hos oss også. Vi tok opp dette på foreldremøte nå i høst, og flere foreldre ble overrasket da de hørte at vi ikke var full bemaning hele dagen. For det er vi bare noen timer midt på og da sover jo barna. Jeg jobber på småbarn, med ett åringene ) Flere foreldre ble også overrasket da vi fortalte at ped.ledere kan ha ansvar for flere barn, selv om de også bare har to hender og de har kortere dager.
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #10 Skrevet 5. oktober 2009 Regner ikke med annet enn at det er slik de fleste andre steder også gitt.. Utrolig synd - spesielt når foreldrene faktisk får seg en overraskelse. Vi er "godt" bemannet i toppen 6 timer pr dag, men da må du faktisk trekke fra tilsammen 1,5 timer i pause også - Så joda, 4,5 timer er imponerende tall. Da skal man rekke over det meste på egen avdeling, samt gjerne hjelpe ut noen andre av en knipe eller to også. Dette er jo selvsagt bare om vi ikke har sykmeldinger/fravær selv. Mitt barn har heldigvis fått plass i en annen bhg, hvor de har personer på attføring i tillegg til det vanlige personalet. Forhåpentligvis har de da godt med voksne, får bare håpe at kvantiteten forenes med kvalitet HI
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2009 #11 Skrevet 5. oktober 2009 Slik blir det når man lover full bhg dekning, men glemmer å ansette nok mennesker. Da ansetter man heller ped.ledere som kan ha ansvar for flere barn. Håper alle foreldre leser dette og gjør noe. Vi ansatte er maktesløse, foreldrene har all makt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå