Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #1 Skrevet 4. oktober 2009 Prøver ut nå må mini (3 uker) pga han har et søsken som har melke alergi og mini gulpa så mye. Men det står på pakken at ferdig blanda flaske kun kan stå 2 timer.. hvordan ordna dere det med mat når dere var borte? Dro dere med hele pakken? har hatt et flaske barn før men da med vanlig mme så da kunne man jo lage melk til et døgn som man bare varma.. Og ikke minst prisen... passe drøy pris!! Hva måtte dere gjennom for å få det på blå resept? Og hvorfor begynte dere på det?? Hva gjorde at dere fant ut at minis ikke tålte ku melk?
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #2 Skrevet 4. oktober 2009 Jeg lar aldri melken stå. Lager den fersk, og jeg kjenner ikke så mange som lar mme stå et helt døgn (matportalen.no). NAN har jo en som de selger litt dyrere på apotek med nedbrutte melkeprotein, og den anbefales å bruke først. Jeg har to barn med melkeallergi, og de tåler heller ikke mm, og gulping er jo ikke et tegn på det. Vi fikk resepten gjennom barnelegen, og den erstatta 70% av måltidene siden de anbefaler mm i kombinasjon med magevondt første tiden. Barn som ikke sov mer enn 20-30 min. urolig og kolikk smerter som ikke gikk over etter 3 mnd. Han grøt, roet seg ikke på tur, sov urolig selv om han var godt rapet osv. Om det fungerer at du kutter ut kumelkprodukt, at barnet roer seg liiiiitt mer, er det et tegn. Jeg tok med en termos kaldt vann, og en termos varmt vann. Hadde ferdig pulver i flasken og blandet/ristet til greit temp.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #3 Skrevet 4. oktober 2009 Er jo litt farlig og si at gulping ikke er et tegn på allergi. Hun har tydligvis vært hos barnelege. Man får kun nutramigen hos barnelege. Synes man bør være forsiktig med å si slike ting på en nettside, la legene holde seg til å stille diagnoser. Hi har vel ikke orket og skrevet hele historien her. Jeg husker at når jeg blandet nutramigen så kunne den stå ferdigblandet i kjøleskap i 24 t. Så synes det er rart om den nå bare kan stå i 2 t. MEN nå er dette mange år siden så noe kan jo være forandret. Jeg anbefaler deg å spørre på apoteket for der skal de vite slike ting. Ellers hadde jeg varmt vann på termos og kaldt vann på en flaske nr to, så en tom flaske. Så blandet jeg meg opp til passe tempratur. En liten plastboks med pulver hadde jeg også med. Ellers brukte jeg en litt for varm flaske med vann og pakket den inn i en bleie med en ullsokk utenpå. Denne holdt seg varm ganske så lenge ) billig og bra tips. Pulver hadde jeg alltid i en plastboks seperat. Vet at tupperware selger noen morsmelkpulverbokser som er supre .
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #4 Skrevet 4. oktober 2009 Det var ikke forsøk på en diagnose, men det er heller ikke farlig å si at gulping alene ikke er et tegn på melkeallergi. Så dramatisk trenger du ikke å være. Det som er alvorlig er at flere her inne mer urolige barn kutter ut mm uten å være i kontakt med leger.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #5 Skrevet 4. oktober 2009 Eg laga den fersk når borna er så små, og på tur hadde vi termosen og avkjøpt vatn med. Det har gått mote i å kutte ut mjølk til barna utan i rein desperasjon. Har ein vore i kontakt med barnelege får ein automatisk resept på nutamigen, i alle fall der eg arbeidar. Om andre les dette fungerte det bedre å gje mine born mm som var fryst i eit par veker.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #6 Skrevet 4. oktober 2009 Hun må jo ha vært i kontakt med lege for å få nutramigen da. Sier seg selv at et fåtall har økonomi til å kjøpe de boksene uten resept. DERFOR synes jeg man bør holde seg for god til å si at gulping ikke er et tegn på allergi. Jeg kan strekke meg til å si at det kanskje ligner mer på intoleranse men det er faktisk ikke vår oppgave å synse om dette. Barnet har fått melken og historien rundt har ikke vi fått vite. Synes ikke jeg er dramatisk overhodet og tror ikke mange her kutter mm og går over på disse mme produktene. Dette fordi de koster så mye at de rett og slett ikke har økonomi til å kunne bruke de over lang tid, de er jo reseptbelagt.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2009 #7 Skrevet 4. oktober 2009 HI her. Takk for mange flotte svar Jeg har ikke kutta ut å gi morsmelk av egen vilje men(må jo alltid forklare hvorfor en ikke ammer) mini var 300gr lettere enn fødselsvekta når han var 2 uker og jeg mista melka etter brystbet. og tette melke kjertler.. Synsa det er kjempe trist å ikke kunne amme da jeg amma forige barn og det er jo SÅ lettvint og koselig!! Vi har ikke vært hos barnelege, men prøver en boks nutramigen etter råd fra helsesøster pga. mye gulp og en bror med melke intoleranse.Merka allerede etter første måltid at babyen ikke gulper og har mindre mageknip. Men han sover godt og griner ikke mye så er ikke sikkert at det trenger å være melkeallergi... Men nå grein han ikke og sov godt når jeg amma og han tydeligvis ikke fikk nok.. Har ei veninne som oppdaga melke intoleranse på sin baby pga mye gulp så jeg vet at det kan være et tegn...Og det er snakk om MYE gulp altså..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå