Ronja&Odin Skrevet 4. oktober 2009 #1 Skrevet 4. oktober 2009 hvorfor er det så mange kvinner som tar det som en selvfølge at det er vi som bestemmer og har mest og skulle sagt over barna VÅRES? blir skikkelig provosert... er så mange som klager på ditt og datt med gubben, men vil f*** ikke gi han noe ansvar når det kommer til ungen.... nei man er to om og lage barn og man er to om og ta ansvar... mammen skal ha like mye og si uten at kjærringa skal syte
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 4. oktober 2009 #2 Skrevet 4. oktober 2009 Ja! Dette er veldig provoserende! Kvinnene syter og klager over at mannen ikke hjelper til, MEN å få gjøre ting på SIN måte, er det ikke snakk om! Det gjelder ikke bare med barna tror jeg, men også husarbeid, matlaging osv! Skjønner godt at mennene kutter ut å hjelpe til når de bare får kritikk jeg! Her i huset deler vi på vaskingen. Jeg står opp med vesla i ukedagene, han legger henne. I helgene har vi hver vår dag =) Men vi har også hver sine faste oppgaver, og vi har begge lov å bli irriterte på den andre når oppgaven ikke blir gjort=) Nei, gi mannen friere tøyler hjemme sier nå jeg!
Let's hear it for the boys! Skrevet 4. oktober 2009 #3 Skrevet 4. oktober 2009 Nå var det vel snakk om en FØDSEL, og ikke husarbeid. En fødsel er kvinnens "oppgave" og territorium. Om hun blir stresset av at alle vet at hun ligger og trøkker, så synes jeg mannen bør ta hensyn til det.
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 4. oktober 2009 #4 Skrevet 4. oktober 2009 Aha, kunne ikke gjette at det var fødsel det var snakk om her...=/ Sorry! En fødsel trenger ingen å få beskjed om når skal skje, folk kan vente til ungen er født!
Ronja&Odin Skrevet 4. oktober 2009 Forfatter #5 Skrevet 4. oktober 2009 går uansett for det samme.... selv om hu føder så er det like mye mannens opplevelse. et eksempel. kjærringa: ååå skal føde må ringe mamman min. mannen: jeg ringer og mamma kjærringa: ikke faen, vil ha litt privatliv:( og sånn er det... vi er likestilt på alt... kjærringer syter om likestilling, men er pokker meg de som er verst
Let's hear it for the boys! Skrevet 4. oktober 2009 #6 Skrevet 4. oktober 2009 Bare det at du kaller kvinnen for "kjærringa" og mannen for "mannen" er nok til at jeg ikke klarer å ta deg seriøst. Du virker rett og slett litt kvinnefiendtlig.
Ronja&Odin Skrevet 4. oktober 2009 Forfatter #7 Skrevet 4. oktober 2009 vqar ikke snakk om fødsel bare heller da... ble insperert av annen ståd... ikke kopi av annen tråd:p
Ronja&Odin Skrevet 4. oktober 2009 Forfatter #8 Skrevet 4. oktober 2009 kjærring er ikke er ikke noe stygt odr. det er betydning av kjær ting... er KVINNE selv kan skrive kjærring og gubbe og jeg... samme hvordan jeg skriver det. herregud du må virkelig ha følt deg hard truffet.... hehe
Let's hear it for the boys! Skrevet 4. oktober 2009 #9 Skrevet 4. oktober 2009 OK. Der jeg kommer fra er ikke kjærring et kjælenavn, skjønner du. Men det kan vel hende at det er slik i andre områder.
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 4. oktober 2009 #10 Skrevet 4. oktober 2009 Her i trondheim er du nesten automatisk kjærring etter at du har blitt gift... Men skjønner at noen ser på d som stygt ja.. Synes ikke det er spesielt pent å bli kalt det heller, men sånn er det nå her da... " Nei no ska æ hjæm t kjærringa" "ska sjå om kjærringa har fått færdi middan" osv... Ingen som mener noe vondt med det..
Ronja&Odin Skrevet 4. oktober 2009 Forfatter #11 Skrevet 4. oktober 2009 nei jeg er da 20 år, og blir kalt kjærring... jeg tar meg ikke nær av det hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå