søte lille:) Skrevet 3. oktober 2009 #1 Skrevet 3. oktober 2009 Hva er egentlig lav fødselsvekt i Norge? Hører noe om at i norge har vi alt for høy fødselsvekt og at gjennomsnittet ligger på mellom 3400 g og 3700 g..Er det liksom 2700 g som er en fin og sunn fødselsvekt??Syntes det høres så lite ut og hva er årsaken til lav fødselsvekt når man føder ved termin??
Ladybug~N&E Skrevet 3. oktober 2009 #3 Skrevet 3. oktober 2009 gjennomsnittet er vel 3,5kilo. aner ikke om det finnes noen studier som forteller hva som er matchvekta til nyfødte i grunn. ikke for stor og ikke for liten;) min var 2,6kg og 49lang så han var fryktelig tynn og jeg tror ikke legene mente at dette var en sunn fødselsvekt. ble faktisk satt i gang pga av dette- jeg tror kanskje at det de mener når de sier at det er for høy fødselsvekt i norge så er det at der er flere og flere som føder barn som er godt over 4,5kilo. uten at nødvendigvis betyr problemer for hverken mor eller barn. men det er jo veldig få barn som lider nevneverdig av det å være litt for liten eller litt for stor. noen er det jo men for de aller fleste så går det seg til uten problemer.
Småtorsk Skrevet 3. oktober 2009 #4 Skrevet 3. oktober 2009 Med mine store psykiske evner manet jeg Aftenposten til skrive en artikkel om temaet til deg! Er ikke jeg grei, eller?;-) http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article3301944.ece
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå