lengter daler ned i skjul... Skrevet 3. oktober 2009 #1 Skrevet 3. oktober 2009 altså om vinteren.... hvis de skal ha ullundertøy, og ulldress oppå det og så dress. har de bare ulludnertøy med og på seg da? ikke feks olabukse og genser over eller noe sånt?
Gjest Sekretøsa Skrevet 3. oktober 2009 #2 Skrevet 3. oktober 2009 Ja, det har jeg gjort før, og kommer nok til å gjøre det igjen. Ser mange av ungene springer rundt i bare undertøyet Tenk så deilig å lett det er da )
Turid Laila Skrevet 3. oktober 2009 #3 Skrevet 3. oktober 2009 Jepp, bare ullundertøy. Det går stort sett alle de andre barna med og. Blir jo varmt inne med klær over det.
It's all about me Skrevet 3. oktober 2009 #4 Skrevet 3. oktober 2009 Tidligere har jeg tatt vanlige klær over. Men i vinter har jeg store planer om at guttungen bare skal gå i ulltøy, mens jentungen får en lett kjole over som er enkel å ta av. Komfort har blitt første pri, tviler på at de andre barna og ansatte dømmer dem etter klesstilen.
togutter-08og10 Skrevet 3. oktober 2009 #5 Skrevet 3. oktober 2009 ja, men kanskje bare en liten kjole over hvis det er en jente, eller en joggebukse etc så de er litt mer kledd. Men ofte blir det bare ulltøy vil jeg tro.
Den heldige eier av ett barn Skrevet 3. oktober 2009 #6 Skrevet 3. oktober 2009 Stort sett. Hiver av og til en kjole over, slik at det skal se litt penere ut, men kjolen er aldri på når jeg henter henne:)
singo Skrevet 3. oktober 2009 #7 Skrevet 3. oktober 2009 går også an å ha av evnt dongribukse/joggebukse/genser eterhvert når de blir varme. der jeg jobber kommer alle med klær over ullundertøyet,å så tar vi de av vist de blir varme. eller så kan de komme i ullundertøy og ulldress,å ta av den
Synn(d)e Skrevet 3. oktober 2009 #8 Skrevet 3. oktober 2009 Ja. Han er ikke flau engang ;-) Bruker ullbukse og boblejakke til og fra bhg, men det blir igjen i garderoben. Inne i bhg løper han rundt i trøye, longs og sokker. Ypperlig å leke superman i!
Gjest mphs Skrevet 3. oktober 2009 #9 Skrevet 3. oktober 2009 Jeg har alltid på de to lag klær nor jeg leverer og så kan de heller ta av seg om det blir nødvendig. Som regel går de ut rett etter frokost og da er det greit for de ansatte at det ikke er så mye å kle på. Som regel er de bare i undertøyet når vi henter for de er ofte inne på slutten av dagen på vinteren.
Mille** Skrevet 3. oktober 2009 #10 Skrevet 3. oktober 2009 Hvis jeg vet at de er ute når jeg leverer så har jeg ikke på henne klær mellom ullundertøyet og ullklærne nei, da legger jeg en liten kjole i sekken som hun kan ta på når de er inne. Men ofte går barna i bare ullundertøyet, ser herlig ut, rett og slett. )
UnePune äntligen hemma! Skrevet 3. oktober 2009 #11 Skrevet 3. oktober 2009 Ja, selvfølgelig =) Må jo være pes å dra på feks olabukse når den må av når de skal ut uansett. Men nå på høsten pleier de det, da de ikke har begynt helt med dress ennå.
2smågull Skrevet 3. oktober 2009 #12 Skrevet 3. oktober 2009 jeg kommer nok til å ha på en lett kjole over til jenta og en genser eller trøye over på gutten. rett og slett for å spare ull-klærne litt... de sier i barnehagen at vi ikke skal ha på klær som ikke tåler å få flekker ol. på seg. de maler jo og slik. så kjedelig å få flekker som ikke går av på ullklærne da..
mamman til to gutter Skrevet 3. oktober 2009 #13 Skrevet 3. oktober 2009 Sønnen min hadde alltid minst genser på seg i tillegg når han brukte ull, for han søler alltid sånn når han spiser og matrester er vanskelig å vaske av ull. Stort sett hadde han på bukse også, men den var det ofte de hadde tatt av når vi hentet han og det er jo helt greit.
Gjest mphs Skrevet 3. oktober 2009 #14 Skrevet 3. oktober 2009 Jeg kler på de to lag ull mente jeg, ikke annen type klær.
Blåmandag¤ Skrevet 3. oktober 2009 #15 Skrevet 3. oktober 2009 Med en liten kjole over. Har akkurat begynt med ulltøy. Hva har dere på skolebarna?
Nyseryllikberta Skrevet 3. oktober 2009 #16 Skrevet 3. oktober 2009 Noen ganger ja, noen ganger med ei t-skjorte eller tunika eller seleskjørt over.
alvamamma Skrevet 3. oktober 2009 #17 Skrevet 3. oktober 2009 Vår løper rundt i ullundertøy. Ser så behaglig ut atte! Komfort fremfor forfenglighet :-)
Mom2Two Skrevet 3. oktober 2009 #18 Skrevet 3. oktober 2009 Bruker å ha på kjole over eller skjørt. På eldstemann som er gutt, brukte han å han kul t-shirt over ulltrøyen og bukse.
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 4. oktober 2009 #19 Skrevet 4. oktober 2009 Sender i bare ullundertøy ja.. Blir så varm om han skal ha på seg mer.. Har på ullbukse og jakke når vi reiser til barnehagen, som vi tar av når vi kommer dit..
Trollemor75 Skrevet 4. oktober 2009 #21 Skrevet 4. oktober 2009 Mulig jeg stiller et dumt spørsmål, men hva med de som ikke bruker ullundertøy av ulike årsaker? Jeg er førstegangsmamma til en gutt som er veldig disponert til eskem (vi har begge to eksem), og ullundertøy bruker vi i utgangspunktet ikke. Samtidig vil jeg at han skal ha det så behagelig som mulig når han begynner i barnehage, og ikke skille seg for mye ut fra de andre. På det meste får han en heldrakt i ull over bomullsbody. Han er dessuten veldig varm av seg, så vi har ikke brukt stillings eller strømpebukse enda. Andre som ikke er intensive ullbrukere som kan gi tips???
Gjest Skrevet 4. oktober 2009 #22 Skrevet 4. oktober 2009 Devold sitt ullsett er godt å bruke for atopikere. Min gutt som har atopiske tendenser og klør bare han ser på ull, kan bruke det. Superundertøy er et godt alternativ for de som ikke kan bruke det fra devold. KJøpes på sportsforretninger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå