Gå til innhold

Problemer med jobben - hvem kan hjelpe meg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg holder på å bli spist opp av jobben min. Jobber hele tida, er "pålogga" oppi hodet mitt seint og tidlig, sover dårlig og er lite tilstede i hverdagen.

 

Jeg har diskutert dette med sjefen min og vi har gjort en del endringer som skal gjøre det lettere for meg å begrense jobbinga til arbeidsdagen og ikke mye mer. Men vi jobber mye med prosjekter og jeg har problemer med å begrense jobbinga mi. Sliter med å sette rimelige deadliner og jobber mye ekstra for å bli ferdig innen tidsfrister.

 

Tror egentlig at det er meg og mine arbeidsmetoder det er noe i veien med. Hvem kan hjelpe meg med det? Nav? Psykolog (virker litt drastisk)?

 

Hvor får man veiledning og støtte, egentlig? Jobber i et bittelite firma, så vi har ikke en egen coach eller noe.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dytter denne opp, jeg. Må da være noen?

Skrevet

Skriv ned alt du gjør hver dag i en uke. Gå gjennom dette sammen med sjefen din eller en kollega som kjenner jobben din godt for å se om det er noe du kan gjøre annerledes og mer effektivt. Det er utrolig stor forskjell på hvor effektiv det er mulig å være ved å gjøre endringer i arbeidsmåte.

 

Du trenger ikke en coach, du trenger konkret rettledning av noen som er dyktig i den jobben du er ansatt til å gjøre.

Skrevet

Synes det er litt vanskelig å ta stilling til dette når jeg ikke vet hva du jobber med. Kan være sinnsykt effektiv på jobb selv, men jobber også mye kvelder og litt helger, men da er det mest "selvpåført" (jeg er forsker og bestemmer til en viss grad selv hvor mye jeg skal publisere - vil jeg skrive mye i vanlig arbeidstid må jeg ofte ta med undervisningsarbeid hjem, for eksempel). Jeg har lært meg å ikke ta ALT like nøye - det betyr ikke at jeg gjør en dårlig jobb på enkelte områder, men kanskje mer at ikke alt er snudd og vendt på 100 ganger før jeg tar en avgjørelse, for eksempel. På noen områder gjelder "godt nok holder", på andre leverer jeg 150 %. Dette er et valg jeg har tatt for å få gjort det jeg synes er viktig på en ordentlig måte uten å overbelaste meg fullstendig. Og ja, jeg må forholde meg til mange deadlines og vet hva det innebærer :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...