Gå til innhold

Er det noen av dere som gir deres menn vitaminer, zink e.l?????


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og har dere noen typer og anbefale da eller.....

 

Selv bruker jeg jo pergo, folsyre og vitaminer for gravide:))))

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mannen min tar 2 tabl. sink m/c-vit (apoteket sin) + 1 tabl. selen og tran :))

 

Jeg tar *sukk* gravidvitaminer (som har folat i seg), men skal snart bytte de ut med Chlorella + folat, så tar jeg 3 sink-tabletter (solaray sine), 2 kapsler omega3 og 3 kapsler Efamol + 2 kapsler MegaB stress, men de skal jeg oxo slutte med når Chlorellaen kommer.

 

Så blir d forhåpentligvis snart pergo-start igjen, og forhåpentligvis

albyl-e (så snart testen er positiv)

 

Trenger ikke mat jeg... hehehe..

Skrevet

Takker for svar:)

 

Hva er så spes. med denne Chlorella??? Og hvor kjøpes denne da.....

Skrevet

Signerer snartbaby her. Bruker stort sett det samme som henne og mannen. Håper det klaffer snart. Stooor klem

Skrevet

Jeg tar sink og GraVitamin.

Får ikke mannen til å ta tabletter, med har fått han til å spise nøtter, det hjalp sist.

Skrevet

Jg tar:

vitamin E

Tran

1 sink på morgen, to på kvelden

Folat

 

og prøver å prakke på typen 1 sink (innser at det er for lite) og tran

Skrevet

Mannen min tar Omega 3 og multivitaminer med sink, og så kjøper jeg paranøtter til ham- 3 om dagen dekker selen-behovet!

 

Selv tar jeg Omega 3 med folat + omega 3 ved siden av og multivitaminer.

Skrevet

fra www.besteffekt.no

 

Dette er sakset fra lommelegen.no, en mann som spurte generelt om Chlorella, dette er svaret fra legen:

 

 

Hei!

Chlorella er en grønn, encellet ferskvannsalge. Hver Chlorella-celle er en selvforsynt, hel organisme, med cellekjerne og en mangfoldighet av næringsrike stoffer. Hele fotosyntesen foregår i hver eneste lille celle. Dette resulterer blant annet i en usedvanlig høy konsentrasjon av næringsstoffer i Chlorella-algen.

Chlorella forsyner oss med en rekke viktige vitaminer, mineraler og næringsstoffer - noen av dem får vi ikke i vårt daglige kosthold. Algen inneholder imponerende mengder av blant annet vitamin C, betakaroten, vitamin B (B1, B2, B3, B6, og B12), folinsyre, vitamin E og vitamin K. Chlorella inneholder flere mineraler, som kalium, kalsium, magnesium, sink, jod og jern. Den inneholder 50 til 60%; protein, nesten dobbelt så mye som i soyabønner og ca. 5-7 ganger så mye som i hvete og ris. I tillegg inneholder den 19 aminosyrer (inklusive alle essensielle fettsyrer og aminosyrer).

Beta-karoten hjelper kroppen til bl.a. å bekjempe virkningen av luftforurensninger i lungene og UV-stråleskader på huden. Vitamin A bekjemper sykdom og opprettholder et sterkt immunforsvar.

 

Chlorella inneholder større mengder vitamin B-12 enn okselever, og er en ren kilde av dette viktige vitaminet, som vegetariske dietter gjerne mangler.

 

 

Og her er litt generell info ;))

 

Chlorella fikk navnet fra Chloros, som betyr grønn, kommer fra Hellas, og så har man lagt til den latinske endelsen ”-ella” som betyr liten.

 

Det var først på slutten av 1800-tallet at forskere begynte å undersøke næringsinnholdet til chlorella. Og tidlig på 1900-tallet ble det klart at chlorella inneholder en høy andel proteiner, i tillegg til karbohydrater, flerumettet fett, alle essensielle aminosyrer, vitaminer og mineraler.

Chlorella er også en kraftig antioksidant, som betyr at den reduserer infeksjoner i kroppen.

 

Forskerne oppdaget også at algen formerer seg veldig raskt: Hver celle kan dele seg, og disse kan dele seg igjen og bli til fire celler, på omkring 24 timer.

 

15 kjente arter

Det er 15 kjente arter av chlorella – encellede alger. Den mest utforskede av disse, og som vanligvis også brukes i kosttilskudd, er Chlorella pyrenoidosa.

 

Chlorella pyrenoidosa er den mest næringsrike av alle chlorella-algene. Den inneholder 3-5 prosent klorofyll, som er det høyeste av alle kjente planter. Alfalfa, en annen klorofyllrik plante, har til sammenlikning bare 0,2 prosent klorofyll.

 

Sun Chlorella Corp. produserer chlorella pyrenoidosa i bassenger med friskt, rent vann. I disse bassengene finnes det kun rent vann fra fjellene i Indonesia, og algene kan ligge her og vokse i solen. De største bassengene er cirka 50 meter i diameter og 1 meter i dybde. En stor skovl rører rundt slik at alle algene får like mye sollys. Når tettheten i bassengene når et ideelt nivå, tømmes algene og prosesseringen kan begynne.

 

Produksjonsenheten kan produsere 100-vis av tonn chlorella hvert år. Men dersom det kommer regn eller annen forurensning i bassengene må alt kastes og starte opp på nytt igjen.

 

Nøytraliserer forurensing

Vi lever i en verden der det kan være vanskelig å opprettholde god helse, og mye jobber mot oss, som gener (vi arver dårlige gener), sykdom, stress, livsstil, diett, giftige sprøytemidler og ikke minst, forurensning.

 

Hvert år sendes flere millioner kilo kjemikalier, tungmetaller, og miljøgifter ut i luften. WHO estimerer at 25-33 prosent av alle helseplager har grobunn i forurensning og kanskje så mye som opptil 50 prosent av alle krefttilfeller. En amerikansk studie har også vist at brystmelk inneholder over 350 ulike kjemikalier.

 

Resultater fra kliniske studier på chlorella-algen viser at den evner og nøytralisere forurensning som miljøgifter og tungmetaller og bringe disse ut av kroppen. Samtidig hjelper algen våre gode tarmbakterier til å formere seg fire ganger raskere, som normaliserer fordøyelsen og bedrer næringsopptaket. Resultatene viser også at den reduserer høyt blodtrykk og serum kolesterol, akselererer reparasjon av skadet vev, styrker immunforsvaret, reduserer symptomer hos pasienter med fibromyalgi og ulcerøs kolitt, gir bedre livskvalitet og normaliserer kroppsfunksjoner.

 

.

 

Dette ble langt, men forhåpentligvis litt interessant !! Tror dette er et veldig godt middel :)) generelt sett.

 

Leste et sted at dagsdoser tilsvarer noe slikt som 5-7 kg (KG!!) frukt og grønt.

 

God helse !! ;)) Jeg har iallefall litt forventninger.. :))

 

 

Skrevet

Kjære snartbaby:)

 

Tusen hjertelig takk for at du tok deg tid til og svare meg, masse nyttig lesning:) Skal bestille dette jeg.....nok en gang, takk skal du ha:)

 

Stor klem fra meg:)

Skrevet

hei.-) her får mannen i huset zink og selen ja:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...