Bassen&Spira <3 Skrevet 30. september 2009 #1 Skrevet 30. september 2009 Når gikk stingene ut?? Jeg ble ikke sydd mer enn to sting, er nå 5 dager siden jeg fødte å idag fant jeg en liten tråd i trusa.. Har ikke "turt" å se meg nedentil enda med speil.. er redd for at såret går opp??
emilpågang? Skrevet 30. september 2009 #2 Skrevet 30. september 2009 Hei på deg. Forstår din følelse. Slik var jeg også. Tok veeeeeeeeeldig lang tid før jeg turde å se med speil der nede. Husker ikke eksakt når stingene gikk. Men, bare ta det litt med ro i begynnelsen, ikke de helt store utskeielsene, så skal det nok gå bra. Jeg husker også at jeg var livredd for å ha sex igjen første gangen, brukte lang tid på å bli venner med underlivet mitt igjen. Mitt rpd til deg er å snakke med jordmor om det, og se i speilet, ikke vær redd. Jo fortere du blir komfortabel med ditt eget underliv igjen, jo bedre er det for deg!!! Gruer meg til dette selv nå gang nr to, men har allerede snakket med jordmor om det, og hun skal kalle meg inn til en egen samtale om det.
Nummer1 Skrevet 1. oktober 2009 #3 Skrevet 1. oktober 2009 Eg fekk berre nokre pyntesting, og merka verken at dei var der eller at dei gjekk vekk. Men på seksvekers-kontrollen hjå legen, var alt tilbake på plass der nede - og stinga vekke. Eg trur det gror rimeleg fort der nede - me er jo skapt for å tåla fødsel, så reparasjonen er nok noko kroppen prioriterer. Men eg skjønnar godt kva "emilpågang" meiner - eg har først no byrja orka tanken på sex igjen (fødde for to mnd sidan). Men det har kanskje like mykje med at ein er ei mjølkeku kvar 2. time døgnet rundt, som at underlivet kjennest rart. Ein har ikkje mykje overskot til mann og sengekos, når babyen krever ein døgnet rundt. Men det er ei fin tid, så mannen får berre smørja seg med tålmod - det er viktig at mor får tid og ro til å nyta babyen sin (utan dårleg samvit).
Si- Skrevet 1. oktober 2009 #4 Skrevet 1. oktober 2009 Slike sting som skal gå bort av seg selv pleier ikke å gjøre det helt på meg - så også med de etter fødselen. Hadde en mistanke om at det fortsatt satt igjen sting lenge etterpå, og det så slik ut i speilet. Legen måtte til slutt innrømme at jeg hadde rett (- hun trodde først det var en hudorm!!!) og fikk dratt ut restene. Så vær obs om det fortsatt etter noen uker ser/kjennes ut som det er noe der. Ellers bør du være forberedt på at arret kan være litt ømt/sårt/irriterende leeenge etterpå. Tror det tok 1-2 år før mitt sluttet å være til plage.
Frøkna vårbarn 2014 Skrevet 2. oktober 2009 #5 Skrevet 2. oktober 2009 Jeg ble sydd masse etter fødselen og en god del av stingene gikk ut bare et par dager etterpå. Det er ganske vanlig at stingene går opp, og de syr ikke på nytt for da må de skjære opp på nytt før de syr så det er bedre å bare la det gro av seg selv. Nå er det 22 dager siden fødselen og det ser ut som det snart har grodd fint likevel. Er ikke sårt eller noe, men ser at det er litt rødt og sånn. Sitt i grønnsåpebad minst 1 og helst 2 ganger om dagen i en periode framover så hindrer du betennelse. Jeg er også veldig spent på å ha sex første gangen. Nå har renselsen min vart helt fram til nå, og kommer til å vente til etter 6 ukers kontrollen før jeg prøver meg, men har tro på at det kommer til å gå bra
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå