Gå til innhold

Å venne barnet til å bruke en annen sutt enn den h*n er vant til..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lang tid må en regne med at det tar ca?

 

Mi er vant til Avent-suttene, men igår var jeg ute og kjøpte 5mam ulti sutter, pga dette BPA-styret. Aventsuttene hun bruker er fra 0-3 mnd tror jeg, og snuppa er 8 (!) måneder. hun elsker disse, og vil helst bare ha dem, men nå er det jammen på tide å begynne med en annen, hehe. Aventsuttene er jo veldig tynne og flate, og mam suttene er jo litt runde og "store", så hun syns det er litt vanskeilg å få ordentlig sugetak. Prøvde å venne ho til den igår da vi la henne, men det funka dårlig! Måtte bare fram med aventen, da sovna ho kjapt skal jeg si dere.. Uff, hun kan jo ikke drive å bruke disse bittesmå suttene nå som hun har blitt så stor..hehe..

 

Ble litt langt dette men..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har holdt på med det samme de siste 2 dagene, det er ikke bare lett. Men nå på 3 dagen virker det som det løsner litt, hun har mye nedre grep på MAM-smokken og svelger mye mindre luft. Nå er hun bare 2 mnd så da venner de seg kanskje litt raskere til nye smokker? Ikke vet jeg. Men når jeg øvde på å få lillemor til å ta sutt dyppet jeg den i sukkervann, hun har nesten ikke sluppet den siden det;)

Skrevet

Nå sovna ho faktisk med mam-sutten i munnen, herlig ;)

Men det er vanskelig tror jeg, tror den er litt for stor så hun bare spytter den ut i ett sett, hehe..

Om hun absolutt ikke blir vant til den sutten (noe jeg egentlig tror hun blir, etterhvert) hadde det vært verdens undergang å bare fortsette å gi henne aventsutten (til helt nyfødte, haha) fremover tror du? Hun er jo sååå glad i dem!

Skrevet

Nei jeg tror ikke det;) hihi.... Barn er jo så sære og bestemte på dette med sutt, min vil bare ha de som er helt runde i tuppen. Man kan si hva man vil, men sutt er en velsignelse!! Så får heller kampen komme når de skal vennes av med de en gang;)

Skrevet

Hehe, så sant så sant!;)

Har kjøpt sånne navnesutter også til henne, seks stykker, men hun NEKTER å ha dem i munnen :P Veldig gøy, de er jo søte de suttene, hehe.. Menmen,nå får vi se hvordan det går med mam suttene :) Kjøpte dem jo egentlig pga disse BPA-greiene som er i aventsuttene, så jeg håper hun blir vant til dem etterhvert :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...