Jewel & Baby nr 2? Skrevet 28. september 2009 #1 Skrevet 28. september 2009 Hører så mye om bekkenløsning, men det er like vanlig med bekkenlåsning i følge JM. Flere som sliter med låsning? Er nå i uke 26, og lurer jo litt på åssen det blir framover når jeg blir tyngre. Foreløpig jobber jeg 100 %, og ønsker å jobbe lengst mulig. Har heldigvis en enestående arbeidsgiver som har gjort tilrettelegging som gjør det lettere for meg å jobbe. På sikt ser jeg at jeg muligens begynner på gradert sykemelding slik at jeg kan jobbe fram til jeg går ut i permisjon. Går til kiropraktor, og det hjelper for en periode. Men jeg sliter med å gå mye og over lang tid, samt gå trapper og inn og ut av bil. Hogger tak i "skinka" og kjenner utstrålingen noen ganger helt ned i foten.... Går som ei gås, og vanskelig å bøye meg!
Egget/pfeew med lille nurk Skrevet 28. september 2009 #2 Skrevet 28. september 2009 Hei Jewel! Jeg har også låsning.. Begynte med ømt halebein, så fikk jeg stikkinger i rumpeballene..og veldig stivt bekken.. Har vært tre ganger hos kiropraktor, og det hjalp..men, er jo svindyrt..så nå har jeg kuttet ut.. Skal begynne hos fysioterapeut etter anbefaling fra kiropraktoren, for musklene mine i setet og korsryggen påvirker også slik at det blir låsninger..så må få løst opp muskulaturen.. Har strålinger ned i venstrefoten og klarer ikke ligge på venstre side av hofta. Føler meg som den gamle dama når jeg vagger bortover gata, og når jeg skal opp av sofaen/senga.. Begynner med fysio denne uka, og skal sannsynligvis ha fri en dag i uka pga fysioen. Lettere for arb.giver at jeg er borte en hel dag enn å gå fra jobb noen timer her og der..slik kan de få en fast vikar den dagen jeg er borte..
Jewel & Baby nr 2? Skrevet 28. september 2009 Forfatter #3 Skrevet 28. september 2009 Ja det er dyrt med kiropraktor, jeg gikk 2 ganger i uka til å begynne med, men har etterhvert gått 1 gang, og nå er det 14 dager siden sist. Gleder meg til å få løsnet på bekkenet igjen. Ble anbefalt å gå tur jeg, fordi det holder bekkenet i bevegelse. Utrolig nok er det nok det som har gjort at jeg har kunnet vente 2 uke til neste behandling nå. Jeg har en krevende jobb så jeg er sliten og har lite overskudd etter jobb, men jeg prøver å gå tur to ganger i uka. Trenger ikke være mer enn 30 min hver gang, og når jeg blir varm kjenner jeg faktisk at det hjelper. Men det er veldig vondt! Blir helt gåen av det, men føler det er bedre dagen etterpå da. Men tenker jo etterhvert at jo tyngre jeg blir, desto verre blir smertene... Har også fått tøyeøvelser som går på setemuskulaturen.
Egget/pfeew med lille nurk Skrevet 28. september 2009 #4 Skrevet 28. september 2009 Jeg ble også anbefalt å gå tur..men, ikke på asfalt..og da blir det mer tiltak i og med at jeg bor i Oslo..nesten i sentrum.. Må kjøre bil eller kollektivtransport for å komme meg til skogen..og da skjer ikke det etter en slitsom arbeidsdag.. :-P Men, skal begynne på yoga for gravide om to uker..og det var veldig fint sa kiro! Og hun viste meg et par øvelser jeg kunne gjøre.. Regner med det vil hjelpe å begynne hos fysio også. Jobber i barnehage, og det er ikke akkurat optimalt for bekkenet..men, holder ut så godt jeg kan..
MissMe*med*lillegutt Skrevet 28. september 2009 #5 Skrevet 28. september 2009 Hva er forskjellen på bekkenløsning og bekkenlåsning? Hva er "symptomene" man kjenner ved bekkenløsning og hva kjenner man ved bekkenlåsning? Førstegangs, så alt dette er helt nytt for meg Alt jeg vet er at jeg har helt sinnsyke smerter i korsryggen som går over i venstre hofte og ned i venstre bein.. Klarer ikke bøye meg og klarer ikke gå ordentlig.. Til tider klarer jeg ikke gå i det hele tatt.. Ikke får jeg sove ordentlig om natta pga smerter, bare ligger og leter etter en stilling som er bedre enn den andre.. =S Legen til fredag, så håper det er hjelp å få der..
FrkBomst&Frø Skrevet 28. september 2009 #6 Skrevet 28. september 2009 Hoy! Låsning hos meg også, har vært hos kiro to ganger nå og syns det hjelper som bare det! I dag har jeg ikke kjent noe til det stillestående halebeinet -ergo er det vel mer i bevegelse nå Hos meg hvertfall så fikk ikke det benet halebeinet er festet i beveget seg mellom bekkenbenet. Når jeg har en sånn "vacuumknekk" i skulder eller nakke knekker jeg det bare opp selv, og det var slik det kjentes som om jeg sårt trengte på halebeinet også -å få knekt det opp, men jeg klarte ikke, uansett hvordan jeg forsøkte å bevege beina mine, hoftene, stillinger, uansett gikk det ikke å knekke opp! Men ho kiro-dama, ho fikk det til Og det ble straks bedre! Dyrt ja, men det er heldigvis ikke store deler av livet jeg skal gå med slike plager, så jeg tenker at den investeringen i kroppen og et lykkelig svangerskap vil jeg gjøre! Bare det å klare komme seg ut nå i høstfargene og frisk luft!!! Jo, jeg syns det er verdt det -enn så lenge.
nikki naboo Skrevet 29. september 2009 #7 Skrevet 29. september 2009 Har flere svangerskap med "bekkenløsning" og låsning. Ville starte tidlig denne gangen for å hindre rullestol også denne gangen. Har nå gått noen ganger hos en fysioterapaut med ortopedisk utdanning. Han kan så fortelle at det er de færreste som egentlig sliter med bekkenløsning. For svært mange så er det skiveutgliding. Dette kan gi mye av de smertene som svært mange med "bekkenløsning" kan erfare. Skiveutglidningen kan ofte(?) komme av at man sitter for mye med ryggraden ut og ikke med en naturlig svai. Når jeg er flink å gjøre mine øvelser ser jeg at det hjelper kjempe mye. Ser fram til et svangerskap uten "bekkenløsning" og gangvansker! Tips: finn en fysioterapaut som også har ortopedisk udanning. Og vær flink å ha svai i ryggen. Putt ei pute bak ryggen når du sitter på stol og i sofa - og skaff deg en naturlig svai i ryggen. Lykke til alle sammen!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå