Gå til innhold

Trenger litt strikkehjelp...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg strikker babyteppe nå, og skal ha grå og hvite brede striper. Har nå strikket en bred grå stripe..skal bytte til hvit nå, og lurer på hvordan jeg bytter farge på penest mulig måte....? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg pleier å bytte tråd på enden, alstså når jeg har snudd og skal strikke tilbake. Blir en del løse ender, men disse fester jeg i stripen med samme farge. Synes dette blir penest. Aner ikke hva andre gjør..

Skrevet

Noe sånt jeg tenkte ja..men, hvordan fester du tråden på best mulig måte?

Skrevet

Gamle damer pleier å si at man ikke skal lage knuter når man trekker inn løse tråder. Men jeg er redd for at den at de da ikke sitter ordentlig, så jeg lager en liten usynlig knute. Pleier å ta tråden å trekke den igjennom maskene på vrangsiden (da vises den ikke), ca 3-4 masker frem og 2-3 tilbake, slår en knute og klipper av ganske nærmed knuten

Skrevet

Tusen takk! Da skal jeg se hva jeg får til med babyteppet mitt :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...