Den heldige eier av ett barn Skrevet 26. september 2009 #3 Skrevet 26. september 2009 Hadde det vært meg, så hadde jeg vært så flau at jeg hadde holdt kjeft.
Miss Misantrop Skrevet 26. september 2009 #4 Skrevet 26. september 2009 Du... jeg har rett og slett ingen ting å si på det.
Gjest Lykkeliten2 Skrevet 26. september 2009 #5 Skrevet 26. september 2009 det er sikket noen som tenker paa aa melde deg til barnevernet. Men ikke jeg
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #6 Skrevet 26. september 2009 Hvorfor gjør den det? Babysetene går da til 12 kg og tar ikke for stor plass i bilen. Har dere måtte bytte allerede?
Neijasså... Skrevet 26. september 2009 #7 Skrevet 26. september 2009 Signerer Den heldige eier av ett barn, og håper at du la ut dette innlegget bare for å provosere. Så dum som å snu et barn på 9 mnd framovervendt er det ikke lov til å være.
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #8 Skrevet 26. september 2009 HI her. Her jeg bor er dette vanlig. Er faktisk svææært få som har barna bakovervendt etter første skifte av bilstol. "Grunnen" min er at et bakovervendt sete koster det dobbelte av fremovervendt. (Jeg tror at et fremovervendt sete av et annerkjent merke, f.eks THS BeSafe, er like sikkert som er bakovervendt "jalla-merke".) Så, ja, man kan finne bilstol som er bakovervendt til 2000,-, men jeg tror ikke et sekund på at det er like sikkert som et til 4000,-. I tillegg bruker vi bilen ca 3 ganger i uka bare, og vi har bilstolen på passasjersiden, i baksetet, og er ekstra forsiktige og oppmerksomme når vi kjører.
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #9 Skrevet 26. september 2009 Han var for lang til stolen rundt 8mnd, fikk ikke lukket selene :S Så når vi skulle bytte sete kjøpte vi et fremovervendt. Skrev litt mer om hvorfor under her.
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #10 Skrevet 26. september 2009 det gjorde mine også da de var ni mnd. de lever ennå også for de som lurer! vært involvert i kollisjon å det gikk fint ingen varige mèn heller.
Neijasså... Skrevet 26. september 2009 #11 Skrevet 26. september 2009 Britax two way elite koster 1990,- på Barnas hus og er godkjent til 25 kg bakovervendt. Dette er et veldig bra sete, ingenting "jalla" med det. Det er 5 ganger større risiko for død/alvorlige skader når barnet sitter forovervendt. Sjekk ut kollisjonstestene som det er linket til fra www.sikringavbarnibil.blogspot.com, der er det bl.a. sammenligninger mellom krasjdukker som sitter framovervendt og bakovervendt. Se så for deg en 9 mnd baby som den som sitter framovervendt... ( Det hjelper ingenting om dere er ekstra forsiktige og oppmerksomme når dere kjører, hva med den gangen dere treffer en sjåfør som "bare" skulle sende en tekstmelding og kommer over i motsatt kjørefelt?
signe maten Skrevet 26. september 2009 #12 Skrevet 26. september 2009 Jeg må le litt av deg 16:36.. knis knis!!
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #13 Skrevet 26. september 2009 Okei! Det har jeg ikke sett. Og ja, jeg er fullt klarover sikkerhetsrisikoen. Men hvis vi skal ha en bakovervendt bilstol må vi kjøpe ny bil pga plass, og det har vi ikke råd til siden vi lever på en lærlinginntekt. Jeg har sett kollisjonstestene og jeg har bestandig sagt at barna mine skulle sitte bakovervendt om jeg så måtte tvinge de. Men jeg kan ikke trylle frem penger heller liksom.
Neijasså... Skrevet 26. september 2009 #14 Skrevet 26. september 2009 Britax TWE er en av de bakovervendte stolene som tar absolutt minst plass. ) Ta en kikk på bilstolgalleriet på bilsikringsdebatten til Nybaktmamma.com. Der er det mange som har dette setet i knøttsmå biler! Du kan jo prøve dette setet i bilen deres? Om det passer så kan dere selge det framovervendte setet så er det ikke mye som må legges mellom av penger.
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #15 Skrevet 26. september 2009 16.36 her hva var det som var så morsomt? jeg syns den derre bilsete debatten går over styr jeg da, man kan ikke sikre seg 100% mot alle farer her i livet sånn er det nå bare. med tanke på hvordan vi selv var sikret som små så syns jeg at det å bruke bilstol i seg selv er bra jeg da... å alle tryggtrafikks anbefalinger er vel ikke til å stole på? på 90 tallet var det bag med nett som ble anbefalt enda til at man kunne få kjøpt bilstol. ville aldri lagt mine i en bag med sikkerhetsnett.
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #16 Skrevet 26. september 2009 Vet du hva, jeg skal prøve dette setet i bilen vår hvis jeg finner det en gang vi er i "byen" Og til alle, grunnen til at jeg skrev dette innlegget er at jeg vill sjekke temperaturen rundt dette temaet. Om jeg kom til å bli overfalt på en parkeringsplass av en sint dibber
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #17 Skrevet 26. september 2009 Hadde heller kjøpt et pent brukt, bakovervendt sete (eller leid av forsikringsselskapet) enn å ha enn ni måneder gammel baby sittende framover. Greit at dere kjører "bare tre ganger i uka" og er "forsiktige" , HALLO!!! Det er faktisk andre enn dere i trafikken, dere kan ikke være forsiktige for alle. Du må jo faktisk være utrolig dum!
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #18 Skrevet 26. september 2009 For å få plass til et bakovervendt bilsete må vi mest sannsynlig KJØPE NY BIL! På en lærlinglønn. Og når man ikke får lån så er det heller ikke så lett.
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #19 Skrevet 26. september 2009 Akkurat det der har jeg ikke noen tro på. Vii har en liten Toyota Corolla, får fint plass til to bakovervendte seter (Britax).
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #20 Skrevet 26. september 2009 Bare slenger ungen i bagasje rommet jeg.. glemte n der æv, i 3 dager så nå sitter n på taket
Anonym bruker Skrevet 26. september 2009 #21 Skrevet 26. september 2009 ....mest sannsynlig..... Du har altså ikke prøvd!! Vi har også liten bil men får fint plass til to bakovervendte seter og en beltestol i baksetet. Klart det ikke er plass til å ha framsetene helt bakerst, men det kan man ikke regne med på noen biler. Skjerp deg, prøv før du sier at det "sannsyneligvis" ikke går, og ja, du kommer forhåpentligvis til å bli angrepet av sinte DIB-ere..
Gjest Skrevet 26. september 2009 #22 Skrevet 26. september 2009 Det er jo bare å prøve først hvertfall. om du får plass. Vi har en Passat stasjonsvogn, og den er ikke kjempe stor i baksetet. Og setene er veldig bratte. Men vi har 2 bakovervendte seter, eldste som sitter bakover er 3,5 år ) Litt trangere til oss foran, spess min laaange mann Men det går fint.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå