onehitwonder - Skrevet 23. september 2009 #1 Skrevet 23. september 2009 Etter å ha vært hos jm idag ble jeg sendt rett til sykehuset for en sjekk da vesla mi ble målt til å ha 200slag i min og ville ikke roe seg. Var helt villt nede i magen der så jm ble litt bekymret. (24 dager til termin idag) Vel fremme på sykehuset hadde hun imidlertid roet seg så var nede i mellom 150-160 slag som hun har ligget på hele tiden. MEN jeg skulle allikevel få en ul. Symfysemålene mine har ligget litt høyt i det siste, men siden jeg selv er 181 cm og babyen har hatt god plass i magen har jm beroliget meg med at mye kan skyldes nettopp dette med romslig bo for babyen slik at hun til tider har ligget litt lengre oppe. Det var en lege fra den virkelige gamle skolen som foretok ul`en og det han utbryter etter litt målinger var,,- Uffamei, nei dette var en tykk baby du!! Som utslitt førstegangs med skikkelig søvnmangel er dette ikke det man vil høre på en dag som alt har vært stressende med bekymringer. Allikevel.når jeg skulle gå fikk jeg se på papirene mine at han estimerte vesla til å bli ca 4100 og 52-53 cm om hun kom til termin. Jeg er jo langt fra noen ekspert på området, men når hun da har en far på 190 cm og en mor på over 180 og en mor som i løpet av svangerskapet har utviklet seg til å bli alt annet enn ei sylfide så er det vel ikke så opsiktsvekkende stort el?? Litt forvirret, og følte meg skikkelig dårlig når jeg dro ¨på butikken isted og hamstret salat til de neste 4 ukene.
Emma27 Skrevet 23. september 2009 #2 Skrevet 23. september 2009 Huffameg, at det går an å si noe sånt! Ihvertfall på den måten.. Det er veldig mange barn over 4kg, så din er ikke noe uvanlig :-) Spis og kos deg med det du har lyst på de siste dagene nå. Blir nok ikke mye tid til å kose seg når ungen har kommet!
Tøssa Skrevet 23. september 2009 #3 Skrevet 23. september 2009 er kun estimering da, de estimerte min sønn til en vekt på 2850g 14 dager før han ble født, og med normal vektøkning på 2-300 g per uke skulle det bli rundt 3500 g på fødselen...men gutten min veide bare 2450 g da han ble født han...så de bomma jo med 1 kg da...
onehitwonder - Skrevet 23. september 2009 Forfatter #4 Skrevet 23. september 2009 Takk takk trengte akk slike svar nå føler jeg. Kan heller ikke huske at noen av de estimeringene til venninner rundt meg har stemt. Hun kommer som hun gjør og er sikkert verdens flotteste for det. kjenner bare jeg lett blir litt stresset om dagen spes når man får slike beskjeder av "fagfolk" og på den måten.
☆lieela Skrevet 24. september 2009 #5 Skrevet 24. september 2009 Som andre her legger frem sine opplevelser, så kan jo jordmor ta feil..men når jeg hører at jordmødre sier sånt så blir jeg litt overrasket.. Uansett så er barnet ditt en gave og blir i dine øyne verdens vakreste i dine øyne!! : )
Happy2BeMumTo3 Skrevet 24. september 2009 #6 Skrevet 24. september 2009 Tykk baby på 4100 ??? huff for en beskjed å få da :-/ det er jo langt ifra tykk det!!! det syntes jeg var veldig uproffosjonelt og håper du sa i fra. Er jo ikke uvanlig med 4-4,5 kilos babyer idag, ikke er det noen fare heller . Ønsker deg lykke til med resten av svangerskapet og syntes ikke du skal bruke mye energi på denne tullingen. Kos deg du og nyyyyt maten din :-)
Kongeørna Skrevet 24. september 2009 #7 Skrevet 24. september 2009 Her er også mor og far lange, 180 og 196. Jenta i magen er estimert til 4200. Og det til tross for at jeg ikke har lagt på meg noe i svangerskapet. Tenkt på det sånn, trygt og godt med et barn som ikke er bittelite, det er litt å "ta i" disse som er rundt 4 kilo! Og min nr to var 4730 ved fødsel, det var den flotteste fødsel (hittil), uten rift eller sting, tre timer. Men de bomma med en kilo når de estimerte hans vekt rett før fødsel.
Happy2BeMumTo3 Skrevet 24. september 2009 #8 Skrevet 24. september 2009 http://www.dagbladet.no/a/8262202/ her snakker vi litt stor baby, 8,7 kilo :-D
magedans Skrevet 24. september 2009 #9 Skrevet 24. september 2009 En trøstemelding herfra også: ble estimert til å få en 4-kg's baby 14 dager før termin (var på ul pga usikkert leie). Hun ble født dagen før termin og var 3,5 en halvkilo er jo ganske mye i denne sammenhengen, men fort gjort å bomme med 0,5-1 kg på ul-undersøkelser, er hvertfall min erfaring. Kos deg siste del av svangerskapet, spis det du har lyst på!
Candy girrrl Skrevet 24. september 2009 #10 Skrevet 24. september 2009 Synst ikke det er så tykt!! Mye rar helsepersonell. Jeg legger bare på meg 9-10 kg med graviditetene. Forrige baby veide 4200. Men nå er jeg liten og pappaen stor. Ikke bry deg. Og uansett.. Det er ikke spekket som er vondt å føde, men hodet. Men synst ikke du har noen unormalt enorm baby..
Jahoo Skrevet 24. september 2009 #11 Skrevet 24. september 2009 oj, da for jeg en megafeit baby Ble estimert på ultralyd til å bli 4,3 ved uke 40.. Men symfysemålene er helt på streken så tror ikke helt på dette..
lille frø, mor til to Skrevet 24. september 2009 #12 Skrevet 24. september 2009 Høres ut til at babyen din er helt perfekt. Det må jo være helt normalt å få litt større barn når man er stor selv. Ville vært værre om du var 150 høy.
Beate og lille snuppelure:-) Skrevet 24. september 2009 #13 Skrevet 24. september 2009 Dette minnet meg om meg for fire år siden. Da var jeg på morkakesjekk i uke 32 og hun jordmora som tok UL tok helt av. Hun satte meg skikkelig til veggs, lurte på om jeg hadde spist mye søtt og mye fett. Sa at dette var en megababy som kom til å bli 5-6 kilo. Så her måtte noe gjøres. Fikk streng beskjed om å bare spise grønnsaker og korn fram til fødsel, kanskje ble det keisersnitt før tida pga denne gigababyen... Jeg ble jo helt satt ut, var førstegangs og begynte å gråte. Jeg er overvektig fra før, og synes det var en utrolig respektløs behandling. Jeg hadde levd kjempesunt, gått opp kun 5 kilo. Likevel tok hun det for gitt at jeg bare spiste usunt, og det fikk jeg skikkelig kjeft for. Heldigvis var jeg hos fastlegen etterpå, som roet meg ned og ba meg bare fortsette som jeg hadde gjort, som sa at jeg hadde vært superflink og kunne bare kose meg. Og det gjorde jeg heldigvis. Og da jenta vår ble født, åtte dager over termin, så var hun 3340 gram. Så jeg har liten tro på de estimeringene... Bare kos deg du!!
onehitwonder - Skrevet 24. september 2009 Forfatter #14 Skrevet 24. september 2009 Igjen takk til alle dere som får meg til å føle meg så mye bedre. Har jo synes selv at denne forandringen av kroppen har vært tøff å takle, og har nok fått et par kg ekstra dette svangerskapet så man føler seg helt forferdelig når man får en slik beskjed om at ungen blir så lubben og feit. Men snakket litt med jm idag og, og hun sier noe av det samme. At det for det første ikke var noe overdreven stor vekt og for det andre at det er sjeldent like estimeringer lår helt til. Prøver derfor å senke skuldrene her, har nok av ting å tenke på ca 3 uker før jeg skal bli mamma for første gang. God kveld til alle dere:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå