Gå til innhold

Må ha nytt bilsete. Noen anbefalinger?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Han veier rundt 13 kg tror jeg.

Er snart 3 år og sitter IKKE bakovervendt fordi han da bare kaster opp.

Så DEN diskusjonen gidder vi ikke i dag ;o)

 

Har til nå hatt Britax Two way Elite, men synes den er litt vinglete...

 

Hva kan du anbefale?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan du bruke isofix, eller må det være uten. Jeg ville forøvrig forholdt meg til hva som har kommet bra ut i test.

På forbrukerportalen ligger en test fra juni.

 

http://forbrukerportalen.no/test/bilbarneseter?-C%3Austring%3Autf8=&facet_%3Austring%3Autf8=For+de+mellomstore+%28ca+1+-+3+%C3%A5r%29

 

Disse setene går fra 9-18 kg framovervendt. Siden gutten din veier 13 kg, er spørsmålet om du heller vil satse på en stol som går fra 9-25 kg som

 

http://www.babyshop.no/wsp/babyshop/frontend.cgi?func=catalog.show&func_id=945&open=6/945&struct=local&table=CATEGORY&sort=TXT&search_menu=&open=945

 

eller 9-36 kg som

 

http://www.babyshop.no/wsp/babyshop/frontend.cgi?func=catalog.show&func_id=943&open=6/943&struct=local&table=CATEGORY&sort=TXT&search_menu=&open=943

 

Disse to er ikke med i testen, så jeg vet ikke hvordan de kommer ut sikkerhetsmessig.

 

Antagelig kan det være greit å finne ut hva som passer best i deres bil (og best til deres barn), ved å prøve ut det som de har i butikken.

 

Vi har ikke isofix i bilen vår, og har nå Besafe izi combi (opp til 18 kilo forovervendt). Dette er vi velig fornøyd med. Står støtt i bilen. Har kjøpt ny stol til guttungen som skal tas i bruk når lillesøster blir litt større. Da skal han ha Cybex solution x. Det går fra 15-36 kg.

Skrevet

Siden han er så stor, kan han ha beltestol snart. Hadde nok ventet til han var ca 15 kg.

 

Vi har brotax kidfix - og den er super. Kan brukes med og iuten festene, men med festene står den fjellstøtt - og jeg slipper ha en løs stol i bilen når jr ikke er med. Det kan bli farlig i en kræsj.

 

Men bruker du TWE med bilens eget belte ? Altså har du fjernet selene som henger på setet ? Vi har denne som ekstrastol, og har brukt den beggee veier med 5 punkt belte. synes da den står dønn fast i bilen, om jeg bare setter et kne oppi stolen ved montering, og strammer som bare det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...