Lovemelikeyoudo Skrevet 22. september 2009 #1 Skrevet 22. september 2009 som lyn fra klar himmel, eller var det mange små tegn først?
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 22. september 2009 #2 Skrevet 22. september 2009 1. gang: i motsetning til de falske alarmene jeg hadde hatt i forkant så ble ikke riene noe mindre vonde eller lenger i mellom når jeg dusjet. 2. gang: falske alarmer her også og jeg merket/visste ikke at fødsel var skikkelig i gang før jeg kom på sykehuset med 7cm åpning. Mest fordi jeg hadde hatt falske alarmer før og denne oppførte seg likt (ujevne mellomrom som endret seg om jeg lå eller sto/gikk). Hadde det ikke vært for at de var så innmari vonde på slutten (hjemme) at jeg ikke holdt ut et øyeblikk lenger så hadde jeg vel ikke tørt å dra på sykehuset heller tror jeg, hehe. Men alle falske alarmer og ekte fødsler har startet med rier. Ingen tegn i forkant og vannet har de enten tatt eller det har gått etter mange timer med rier. Aldri sett noen slimpropp eller tegningsblødninger heller.
Gjest Skrevet 22. september 2009 #3 Skrevet 22. september 2009 Begge gangene våknet jeg midt på natta (03 og 05) av at jeg hadde rier med 6-10 minutter imellom. Ikke det at fødselen kom særlig overraskende, for jeg var på overtid med begge, men det var ikke snakk om noen "oppvarming" først, nei. Her var det full fres fra første ri :-)
Caity<3 Skrevet 22. september 2009 #4 Skrevet 22. september 2009 her var det som lyn fra klar himmel. to uker før termin gikk vannet klokken 4 på morgenen...ca 4 timer etter var det full gang på rier!
petite fleur Skrevet 22. september 2009 #5 Skrevet 22. september 2009 Begynte med svake, uregelmessige rier. 30 timer og adskillige vondere rier senere var gutten ute :-) Ingen tegn før dette.
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 22. september 2009 #6 Skrevet 22. september 2009 "Oi, det var vondt". Var på butikken, hadde gått dit sammen med søsteren min. Siden ingenting hadde skjedd den dagen bestemte vi oss for å gå til butikken (10min unna å gå) for å kjøpe oss noe godt å kose oss med. Handlet rundstykker, egg og majones for å lage eggesalat. Søsteren min gikk og handlet, mens jeg satte meg ned. Tilslutt skjønte jeg at dette var rier og vi gikk hjem igjen. Søsteren min med en tung pose i den ene hånda og holdt meg i den andre. Det var glatt (siden det var desember..) Når vi kom hjem var jeg fortsatt i tvil, selv om eg hadde vondt. Ringte den andre søsteren min og fikk så beskjed: Ring ambulanse!! Sa til søstra mi som var hjemme: Ikke lag mat, jeg tror eg har rier. Ca 30min senere var jeg på vei inn i ambulansen ;o) Han var ute 4t og 30min etter første rie på butikken...
verdens heldigste mamma Skrevet 22. september 2009 #7 Skrevet 22. september 2009 Våknet klokken 3 om natten (3 dager før termin) med rier som kom hvert 5 minutt, og som hold seg stabilt på 5, så 4 og så 3 minutter de neste 10 timene til hun var ute. Var aldri i tvil om hva det var som var på gang! Vannet tok de på 10 cm åpning.
Frk.TreningsGlad med 2 KidZ Skrevet 22. september 2009 #8 Skrevet 22. september 2009 Som lyn fra klar himme begge gangene. (begge før termin) nr 1 tok det 3timer fra første tegn til hun var ute, og nr 2 tok det 1,5 time fra første tegn til han var ute.
lillepixie Skrevet 22. september 2009 #9 Skrevet 22. september 2009 Gradvis vondere tak i magen(som sterke menstruasjonssmerter), etterhvert forflyttet det seg mest til ryggen. Holdt på sånn i en dag akkurat en uke før fødselen startet. Den dagen fødselen startet var det akkurat på samme måte..
Minafårsøsterellerbror Skrevet 22. september 2009 #10 Skrevet 22. september 2009 Jeg våknet av noe jeg trodde var mageknip. Hadde menssmerter som fort gikk over i sammentrekninger, som gikk over i rier, og da dro vi på sykehuset.
Mamma til BA08 og K10 Skrevet 22. september 2009 #11 Skrevet 22. september 2009 Vannet gikk plutselig da jeg sto opp for å gå på do. 4 timer etter var lillemann ute.
b10na&lillegull Skrevet 22. september 2009 #12 Skrevet 22. september 2009 Ble vondere og vondere over 3 dager. Hadde 4cm åpning da jeg kom på sykehuset
Elin snart mamma til 3 Skrevet 22. september 2009 #13 Skrevet 22. september 2009 vannet gikk midt på natten 4 uker før termin
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå