Jordbærjenta 72 Skrevet 19. september 2009 #1 Skrevet 19. september 2009 Noen som har begynt å tenke på dette allerede - vil gjerne ha noen tips:-)
It's all about me Skrevet 19. september 2009 #2 Skrevet 19. september 2009 Har vært ferdig i et par mnd allerede. På sommeren er det så utrolig mye tilbud på småting i lekebutikken. Ting til vanligvis mellom 50 - 150,- som er satt ned til 15, 20, 30,- Ikke noe som er annonsert, men som en finner om en går gjennom lekebutikkene og ser etter tilbudslapper på hyllene. Kommer til å fortsette å kjøpe kalenderene på sommeren.
Kaffemocca Skrevet 19. september 2009 #3 Skrevet 19. september 2009 Er vel halvveis tror jeg:-) Jeg kjøper småbiler, tannbørster, lommebøker, forstørelseglass,såpebobler, truser, tegnesaker, perleting og div andre småting. På juleaften får de en litt større ting som jeg ikke er helt sikker på enda..
Salmonella - tobarnsmamma Skrevet 19. september 2009 #4 Skrevet 19. september 2009 Til hvor små barn lager dere julekalender?
It's all about me Skrevet 19. september 2009 #5 Skrevet 19. september 2009 Guttungen fikk første gang ifjor, da var han 2.5.
flypapir Skrevet 19. september 2009 #6 Skrevet 19. september 2009 Jupp, nesten ferdig:) Har kjøpt diverse småting, litt puslespill, fargestifter osv. Har laget pakkekalender fra 2år..
Salmonella - tobarnsmamma Skrevet 19. september 2009 #7 Skrevet 19. september 2009 Min er nesten 2 år i desember, og jeg har brodert kalender, men vet ikke helt hva jeg skal ha i den nå når han er så liten... Vil ikke ha godteri (kanskje i helgene da)
Kaffemocca Skrevet 19. september 2009 #8 Skrevet 19. september 2009 Mine er nå 3 og straks fem. Men begynne med pakkekallender det året eldste ble ett:-)
tjukka med spire i magen Skrevet 19. september 2009 #9 Skrevet 19. september 2009 jeg kjøpte 2 litt store ekser med duplo i fjor... delte de opp i mange små pakker......... vips julekalender....... men lillemann her i huset eeeelsker duplo da......... hadde noen med sjokkis også.. i helgene=)
MammantilPatrick Skrevet 19. september 2009 #10 Skrevet 19. september 2009 Lillegutt er litt liten for adventskalender, men min søster bruker å ha "aktiviteter" i enkelte av pakkene. Som feks: I dag skal vi bake pepperkaker, lage julekort eller dra på julekonsert. Er jo ting de helt sikkert hadde kommet til å gjort likevel, men uansett litt artig å ikke bare ha gaver i kalenderen.
Leonora_ Skrevet 19. september 2009 #11 Skrevet 19. september 2009 Har litt lyst å lage til guttungen som nå er 9 mnd, men det blir kanskje litt teit? Han kommer vell ikke akkrurat til å forstå så mye av det, hehe. Kanskje jeg skal lage til samboer i stede?
petite fleur Skrevet 19. september 2009 #12 Skrevet 19. september 2009 Vi kommer til å vente et par år med adventskalende. Gutten er 2 år nå, tenker vi tar det den jula han er 4.
♥♥♥ Skrevet 19. september 2009 #13 Skrevet 19. september 2009 kalender til samboer er en god ide vettu. enten med opplevelser eller så har du den klassiske med 24 forskjellige øltyper da... er jo 24 flasker i en kasse. vi begynte med pakkekalender da poden ble 3. snella er 11 mnd i des, men drøyer med kalender i hvertfall til neste år. til dere som har barn som liker småbiler: på biltema kjøpte vi en pakke med over 24 biler til 199,- for ett par år siden. var en suksess det.
camilla^ Skrevet 19. september 2009 #14 Skrevet 19. september 2009 Mamma er ferdig med de fire kalenderene som skal være her i huset i år. Og til mine to tantebarn, så jeg har laget kalender til henne istede i år. Mangler bare to gaver nå. Men i år hørte jeg rykter om at det kom masse nye sokker, votter osv. Hun har strikkedilla kan man si. Men det er såper, truser, pysj, sokker, små leker, tyggis, bøker og alt muligrart hun finner. Hun finner så mye rart, i år var det vist noen tøffe spretterter som kommer i kalenderen også. Når jeg har laget, så er det endel ting som jeg vet må fornyes i klesskapet, nye votter osv som jeg uansett hadde måtte kjøpe. Trengs det forfriskninger i tegnesaker så blir det pakket inn osv. De får ikke bare leker, men endel praktisk og fornuftige ting. Godt får de ikke, såfremt jeg ikke mangler en pakke eller to, da kommer en kjærlighet.
Gjest Bjørnen Collargol Skrevet 20. september 2009 #15 Skrevet 20. september 2009 16 mnd nå er vår. Har begynt å handle på tilbud/salg. Morgenkåpe, bøker, hårbørste, bamse osv... Har også tenkt å legge noen kronestykker i enkelte pakker. Da får hun legge de på sparebøssen sin, noe som er veldig stas :-) Har også planer om å legge litt annerledes kjeks i lørdagsdagene :-)
dete Skrevet 20. september 2009 #16 Skrevet 20. september 2009 Herre Gud, så flinke dere er. Her har jeg 4 barn, men har IKKE startet med adventskalenderne enda... Huff, det blir vel stress siste uka i november iår også.... ;-)
Den heldige eier av ett barn Skrevet 20. september 2009 #17 Skrevet 20. september 2009 Vi har ikke pakkekalender, men putter aktiviteter som vi gjør mye ut av i den + supplerer med småting innimellom. -Badeturer -Teater - PuttiPluttiPott og andre i desember -Bowling -Juleverksted med venner -Grøt og nissefester -Julekakebaking -Adventsfest -Julepynting -Kinoturer + andre aktiviteter som vi gjør sammen i desembermåneden. Ser ikke poenget med så mange pakker hver dag frem til julaften, for hun blir alltid lei på julaftene fordi hun får så mange gaver, og hun har ikke tid til alle:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå