solstråle- g09 og ?12 Skrevet 17. september 2009 #1 Skrevet 17. september 2009 Våknet i natt av intense smerter i nedre del av magen, hadde mest lyst til å gråte, magen ble helt stram... de gav seg etter en liten stund men kom tilbake etter noen minutter! ble selvsagt livredd for at noe skulle skje med babyen... men da det hele roet seg sparket han som bare det! Har hatt smerter utover dagen i dag, men ikke like intense som i natt. var derfor hos legen i dag, ingen åpning, flott med fostervann, fin fosterlyd å hodet hadde ikke festet seg! han sa det var falske rier... Vet dette er noe som forekommer hos de fleste i løpet av svangerskapet. er nå 29 + 4. mitt eneste problem er at jeg nå er helt utslitt siden jeg ikke fikk så mye søvn i natt... ska studere til og med desember da jeg går ut i mammaperm fra skolen ett år, men for å klare dette må jeg være uthvilt! noen som har tips/råd til hvordan unngå, eller minske de falske riene?
curly sue Skrevet 18. september 2009 #2 Skrevet 18. september 2009 Hadde noe av det samme forløpet i uke 26... det viste seg da at jeg hadde en urinveisinfeksjon, fikk beh. med antibiotika og blei mye bedre etter noen dager... håper de sjekket opp det? Man kan jo ha både kynnere og sterke menssmerter som normalt i et sv.skap, men når det plutselig endrer seg, kan det jo være en grunn til det. Jeg fikk beskjed på sykeh. at de alltid sjekket både urin, og skjede for infeksjoner i snne tilfeller... Ellers kan stress og psykiske påkjenninger gjøre det værre. Så det er om å gjøre å strese ned og ta det mest mulig med ro. Lykke til, håper det gir seg snart!
solstråle- g09 og ?12 Skrevet 18. september 2009 Forfatter #3 Skrevet 18. september 2009 De sjekket ikke urinen så jeg vet ikke om det kan være det, men jeg fikk beskjed om å komme tilbake hvis det ble verre... sliter med en del angst relatert til svangerskapet... mistet to ganger sist år, og nå som det begynner å nærme seg fødsel er jeg en del redd for at jeg ikke skal få oppleve å se dette barnet vokse opp heller... kan det være dette som trigger kanskje? jeg burde jo sikkert snakket med jordmor eller legen om disse tankene, men føler det kanskje bare er jeg som overreagerer... men tusen takk for svar
curly sue Skrevet 18. september 2009 #4 Skrevet 18. september 2009 Skjønner veldig godt bekymringene dine. Du burde absolutt få en time hos jordmor over helgen, hvis dette ikke roer seg. Tror det er lettere å snakke med jordmor enn lege om disse tankene. Man er jo hele tiden på vakt etter om det er noe som kan være galt, og er man bekymret er det greit å få sjekket det ut. Tror de fleste gravide er ganske bekymret til tider, det er jo tross alt ikke bare en sselv det gjelder. Jeg slet med det samme med førstemann, var tom helt hysterisk på vei hjem fra barsel, for at vi skulle krasje eller at noe skullt skje så jeg ikke fikk mitt etterlengtede gull med meg hjem...( vi hadde prøvd å bli gravide i flere år..) Nå er du jo såpass langt på vei, så det går helt sikkert bra. om du blir verre i helga, så ring legevakta/føden og få de til å sjekke urinen. Håper det roer seg!
solstråle- g09 og ?12 Skrevet 18. september 2009 Forfatter #5 Skrevet 18. september 2009 har heldigvis ikke hatt noen like intense "rier" til nå, bare noen små murringer så satser på at det går bra... men skal ringe jordmor på mandag å få time for sjekk tusen tusen takk for at du tok deg tid til å svare curly sue setter stor pris på det ikke alltid like lett å sitte helt alene med alle tankene, ofte letter å snakke med noen som også er gravide eller har vert gjennom dette selv
*1+1=2 små* Skrevet 18. september 2009 #6 Skrevet 18. september 2009 jeg og hadde en del kynnere/falske rier pga urinveisinfeksjon i uke 29.....ville bedt jm eller lege sjekke urinen NØYE. Det kan føre til nyrenbekkenbetennelse som igjen kan føre til sikkelige rier. Kan være normale kynnere, men om du har SÅ vondt ville jeg krevd å bli undersøkt nøye!
solstråle- g09 og ?12 Skrevet 18. september 2009 Forfatter #7 Skrevet 18. september 2009 var hos jordmor for to uker siden på mandag og da sjekket hun urinen, den slo ut på to på leukocytter... så jeg gikk til legen senere den uken og det ble samme svaret der, men de satte urinen til dyrkning, skulle ringe dagen etter for å høre om det var oppvekst... det var det ikke, og jeg ble derfor ikke satt på noen behandling, for legen mente at siden jeg er kommet så langt så ville hun ikke sette meg på antibiotika hvis det ikke viste oppvekst i urinen, noe jeg synes er rart, for urinprøven tyder jo på uvi...
*1+1=2 små* Skrevet 18. september 2009 #8 Skrevet 18. september 2009 ja jeg hadde RØD urin og alikevel nesten ikke utslag på UVI....men når det da gikk over i nyrene så kjente jeg det GODT! Ikke gi deg, jeg hadde hele tiden LITE eller IKKE utslag.... jeg prøver ikkke å skremme deg, men det er utrolig kjedelig å gå så lenge at man får infeksjon i nyrene:( God bedring=) ps. har du betennelse i nyrene så kjenner du det VELDIG godt og da gir det seg heller ikke!
solstråle- g09 og ?12 Skrevet 18. september 2009 Forfatter #9 Skrevet 18. september 2009 blir ikke skremt men godt å få tips og råd! ja, får ringe dem på mandag... jeg vil IKKE ha noen infeksjon vertfall!! men tusen takk for svar =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå