Gå til innhold

Noen som vet, ang variabel inntekt som vikar og foreldrepenger?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vis man har fast 20 % stilling men jobber veldig mye ekstra som da vil tilsi nesten 100 %. Så blir man sykemeldt utover i svangerskapet, vil man da kun få sykepenger for de 20% ? Vil man også da få fødselspenger av den faste 20% eller vil de ta utgangspunkt i lønningen de siste mnd?

 

hmmm ble litt rotete dette her...

 

Takk for svar :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De vil ta utgangspunkt i lønningene de siste mnd, uavhengig stillingsprosent mener jeg. Jeg har selv hatt variabel inntekt de siste mnd,er sykemeldt nå da og de regner ut sykepenger fra mine beste mnd.

Skrevet

Tror det er flere muligheter når man har variabel lønn.. Men tror det vanligste er et snitt av de siste 6mnd eller noe i foreldrepenger. Var iallefall det jeg fikk. Var også sykemeldt på slutten, fikk utbetalt sykepenger etter samme prinsippet. De skal uansett beregne "lønn" ut fra hva du faktisk har tjent, og ikke stillingsprosenten din

Gjest eelis+guttespire *høygravid*
Skrevet

De regner et gjennomsnitt av de tre beste av de seks siste månedene du har jobbet :-) Foreldrepengegrunnlaget blir det samme som sykepengegrunnlaget.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...