LilleDachs Skrevet 9. september 2009 #1 Skrevet 9. september 2009 Og hvorfor? Lurer sånn på om jeg skal begynne med litt grøt, men har vel kansje ikke helt lyst enda. Og nå går jeg å tenker på det frem og tilbake nesten hele dagen. Lager et stort nummer utav "ingenting". Reken er 5mnd og ett par dager og får bare mm, hun er glad og fornøyd- vokser fint.Spiser to ganger i løpet av natten. Kl 02 og 05. Dagen begynner i åtte-ni tiden og slutter ca halv ni. Men hun nekter plent å ta flaske, noe som gjør at jeg ikke kan stikke av litt. Er ikke mange gangene det har vært behov for det, men endte opp med å mått ha henne med i mitt eget utdrikningslag. Akkurat da hadde det vært kjekt om hun kunne vært med pappaen litt. Men føler det er en litt egoistisk grunn for å begynne med grøt, for mm er vel uansett det beste for henne enda..
GuttenMin09 ♥ Jentebaby i 2012 Skrevet 9. september 2009 #2 Skrevet 9. september 2009 Her begynte vi med fast føde 2 uker før lillegutt blei 6 mnd. Vi bjynte da fordi vi hadde lyst, og det var jo ikke såå lenge til han blei 6 mnd, lillegutt var helt i hundre når han fekk smake på ting:).. Han la også på seg veldig fint, men virket ut som han ville ha mer enn bare pupp
LilleDachs Skrevet 10. september 2009 Forfatter #3 Skrevet 10. september 2009 Lurte litt på å begynne neste uke selv.. Da er Reken også ca 5,5 mnd, men så skal vi gifte oss på neste fredag. Kansje ikke så lurt å begynne samme uken med tanke på mulig mageproblemer da.. *ler* Snakk om å lage ett stort problem av noe som egentlig ikke er det.
Lemonia Skrevet 10. september 2009 #4 Skrevet 10. september 2009 Vi begynte da han var 4 mnd. Han fikk mme så jeg så derfor ikke noe poeng i å fortsette med bare det. Begynte med smaksporsjoner av grøt på formiddagen og flyttet det til kvelden etter en ukes tid.
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 10. september 2009 #5 Skrevet 10. september 2009 Vi begynte da flisa var 4 mnd gammel ganske nøyaktig! Hun er MME-barn, og pga litt liten vektoppgang ble vi anbefalt å starte med grøt da.
ღ Juksemaker pipelort +spire ღ Skrevet 10. september 2009 #6 Skrevet 10. september 2009 Vi begynte med smaksprøver da Lillegutt ble 4 mnd, og en uke etter fikk jeg etter råd fra hs begynne med hele porsjoner grøt på kvelden pga at lillegutt våknet for mat opptil 4 ganger om natta. Han er nå 4 1/2 mnd, og storkoser seg med grøten sin Er mye mer fornøyd nå, og sover mye bedre om natta!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå