Anonym bruker Skrevet 8. september 2009 #1 Skrevet 8. september 2009 Har et vikariat som går ut om ca. 2 måneder. Jeg må virkelig begynne å se meg om etter ny jobb. Har fulgt med på stillinsannonser i hele sommer også,og søkt et par jobber. Vært på to intervju..men ikke fått noen ny jobb. Føler at tiden renner ut nå.Men hvis jeg ikke skulle få ny jobb med det samme,hva får jeg i inntekt da? jeg får OS nå, men dersom jeg ikke har jobb er ikke den bare på 11 000 kr? kan jeg evt få noe arb.ledighetstrygd/dagpenger i tillegg? Jeg har ikke peiling på dette,så håper noen kan svare meg. Skal selvfølgelig gjøre det jeg kan for å få meg jobb...men tror ikke det er enkleste tiden nå Men hvordan er det om jeg melder meg arbeidsledig,er det slik at jeg må ta de jobbene som de evt finner til meg?
Anonym bruker Skrevet 8. september 2009 #2 Skrevet 8. september 2009 Du får dagpenger i tillegg ja, 64% av det du har tjent i mnd. så får du redusert os etter dagpengene..du kan søke om dagpenger den dagen vikariatet går ut,ta kontakt med nav,de hjelper deg å ordne dette. Jeg søker også på jobber hele tida,men lite ledig ja.. du kan liste opp de jobbene du helst vil ha,som f.eks butikk arb. elr barnehage..du kan også krysse av for om du bare vil ha deltid elr heltid og om du bare kan jobbe dag el om turnus går bra..
Anonym bruker Skrevet 9. september 2009 #3 Skrevet 9. september 2009 Ok,takk for svar. Men hvor mye får jeg i OS da? nå har jeg brutto 24.000 (ca 20.000 utbetalt). Får vel ca. 2800-2900 i OS nå tror jeg. Men 64 % av 24000 blir 15360.. Noen som vet ca hva jeg vil i OS i tillegg da? Men håper selvfølgelig jeg finner en jobb,har ikke lyst å gå arbeidsledig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå