Gå til innhold

Ta opp huslån før man er ferdige med studiene...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har lyst å selge og kjøpe hus før jeg er ferdige med studiene, ca et halvt år før. Hvis vi da søker lån i banken, vil de da gå ut ifra inntekten jeg har da, eller den inntekten jeg kommer til å ha etter studiene? Begynnerlønnen etter mine studier pleier å ligge på rundt 350 - 400 000, og det er jo en god del mer enn hva man får i stipend fra lånekassen :-)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er litt forskjellig fra bank til bank, men de fleste tar utgangspunkt i det du har av inntekt i dag samt at de, og du, må kalkulere med muligheten for at du ikke få jobb med en gang rett etter endt studie.

Skrevet

Bankene ser på den inntekten du har når du ber om lånet, ikke et halvt år frem i tid. Det er vel ganske greit også ettersom du må begynne å betale lån fra den dagen du får det. Banken kan heller ikke vite for sikkert om du faktisk har en jobb å gå til den dagen du er ferdige med studiene eller om du i det hele tatt klarer å fullføre.

 

Når det er sagt så skal dere jo være to om det, så hvis dere har penger oppspart og har vært kunde hos de, slik at de vet hvordan dere håndterer økonomien, kan du faktisk være så heldig at dere får et lån likevel.

Skrevet

Ta kontakt med banken din du. Ingen her inne kan uansett si noe om hva alle banker gjør i alle situasjoner. Banker er også forskjellige.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...