Gå til innhold

Skolesystemet i Storbritannia


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som kjenner til hvordan det fungerer? Vi ønsker å bo et år eller to i London,men lurer på en del i den forbindelse.

- Hvor gamle er de når de begynner på skolen?

-Hva er forskjellen på privat eller offentlig skole? Da tenker jeg på undervisningens kvalitet, standard på selve skolen(bygningene), miljø osv, om det er noen forskjell i det hele tatt...?

-Er det best å gå på norsk skole eller lokal skole? (jeg tenker i utgangspunktet lokal skole da de får best engelskkunnskaper av det?)

Har sikkert ikke fått med meg halvparten som jeg lurer på, men det kommer vel etterhvert=)

 

Og forresten - i forhold til arbeid - hvordan er arbeidstidene i Storbritannia? Har et inntrykk av at mor er hjemme og far nesten arbeider livet av seg fra morgen til kveld...helt sikkert en misoppfatning jeg har=) Jeg har en lederstlilling i helsevesenet her i Norge, men regner ikke med å gjøre det hvis vi flytter dit. Jeg ønsker å jobbe i helsevesenet, men da kanskje innen demensomsorgen som Storbritannia er langt fremme på.

 

Hvis noen har peiling på noe av dette så hadde jeg blitt glad=)

Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...