Gå til innhold

Ungen bare skriker,skriker og skriker. Jeg blir gal...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ikke en dritt som hjelper, han hyler nonstop hele natta... klikker snart!!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det går over sånn ca etter 3 mnd..

 

Been there done that

Skrevet

kommer til å bli gal lenge før den tid. skjønner ikke at de ikke sovner etterhvert, hadde blitt utslitt av all den grininga..

 

må bare legge ham ned å ta en "pause" av og til, er alene, så dette skal bli moro... bare 2 mnd igjen ca:/

 

HI

Skrevet

det kan jo være at barnet har kolikk eller kiss, hvis h*n gråter hele tiden. Har du tatt det opp med helsesøster? Gutten vår gråt hele tiden i 3-4mnd helt til vi fant ut at han hadde kiss. Stoppet opp etter han fikk behandling. Men da er det flere symptomer enn bare skriking

Jeg villet tatt det opp med hs hvis jeg hadde vært deg:)

 

Skrevet

Prøvd alt hs foreslo, så nå er jeg helt rådløs.

Skrevet

Det er viktig at du prøver å forholde deg rolig, din energi smitter over på barnet.. Hvis han trekker føttene opp mot brystet når han gråter så har han nok vondt i magen, prøvd med sukkervann?

Skrevet

Uff...stakkars deg. Been there, done that too.

 

Har desverre ikke noe råd å gi. Jeg slet skikkelig den tiden jeg og. Ingen av rådene fra hs funket. Var helt forferdelig.

Skrevet

Ta han med til manuellterapeut eller kiropraktor som har erfaring med å behandle barn. Hvis det er kiss eller kolikk kan det hende de kan hjelpe.

Skrevet

Stakkars lille barn, og stakkars deg!!!

 

Sønnen min gråt veldig mye de 3-4 første månedene... Det er ikke noen trøst for deg eller han, at dette går over om noen måneder!!!

 

Vi gikk til kiropraktor, og allerede samme dag merket vi bedring...angrer bare på at vi ikke gikk tidligere...

 

Husk at babyen din sikkert har enorme magesmerter, eller vondt et sted, så ikke bli irritert på den lille.....tenk deg selv å ha så store smerter, og ikke kunne fortelle om det.

 

Du må forsøke å få litt avlastning og hjelp fra dem rundt deg.

 

Hold det lille barnet tett inntil deg, syng, masser, stryk og forsøk deg frem, for å få roet den lille.

 

Helsestasjonen må ta sånt litt mer på alvor. Du sier du er mye alene med barnet, og da trenger du hjelp, omsorg og forståelse.

 

Barnet ditt trenger å bli kvitt smertene, og derfor kan kanskje en kiropraktor hjelpe. Det gjorde det for oss.

 

Lykke til.

Skrevet

Er ikke lett å holde seg rolig etter timesvis med skriking og null søvn.. jeg er helt gåen, skjønner ikke at det er mulig å takle dette.

Skrevet

Kolikk starter og stopper til samme tid hver dag. Hvis barnet ditt hyler nonstop uten at det kommer og går til faste tidspunkt ville jeg stått på mitt og tatt med barnet til lege. Dette gjorde jeg med min sønn. Mitt første barn hadde kolikk med alle "klisjeer" som dette medfører, men med andremann var det anderledes. Andremann kunne skrike flere timer i strekk og ingenting hjalp. Kolikkskrikinga stoppa/ ble bedre/ kunne avledes en stund hvis vi byssa, gikk, vugga eller puppa. Men med lillebror virka ikke noe av dette. Første gang ble jeg sendt hjem med beskjed om å gi Parscet, mens andre gangen nekta jeg å gi meg. Jeg sa at dette er ikke kolikk! Det hverken kommer eller går til faste tider, kan ikke lindres/ avledes, pupp hjelper ikke, han sover ikke lenger enn en halv time (kolikkbarn sover gjerne en lang periode i løpet av døgnet mens kolikken er bra) Jeg hadde også rent ned døra til helsestasjonen og fått mange ubrukelige råd. Legen fant ut at han var veldig allergisk mot div. mat. Når jeg spiste dette gikk det i melka. Jeg ble henvist til spesialist og slutta å amme. Jeg fikk en ny unge! Men jeg måtte kjempe i over tre mpneder før jeg fikk hjelp da de bare avfeide det med kolikk de første tre mnd. Ikke finn deg i det hvis du mener at dette ikke er kolikk!

Skrevet

Anbefaler deg på det sterkeste og ta med ungen din til en kiropraktor!

Det løste alle problemene her.

Vet akkurat hvordan du har det, har vært gjennom det samme selv.

Det er en mager trøst at det blir bedre akkuar nå, mend et blir det! :)

Skrevet

Du må dra til lege å utelukke andre ting, for eksempel ørebetennelse (Min var 5 uker da han hadde det første gang) Det kan hende det er noe i veien med barnet ditt!!! Kanskje han eller hun er syk? Man drar ikke til kiropraktor med ett barn som man ikke har vært til lege med. Barnet er 4 uker hvis jeg forsto deg riktig? Man drar til lege og får utelukket andre ting først!

Skrevet

man kan fint dra til kiropraktor uten å ha vært hos legen først, men anbefaler begge deler:) kiropraktor var vår reddende engel, og de finner raskt ut om de kan gjøre noe for å hjelpe barnet og deg. Fotsone hjalp meg med nr to, så mange alternativer det går ann å prøve.

Lykke til!

Skrevet

sjekk om det er kolikk og IKKE gidd å bruke minifomdråpene du får av helsesøster.

gå rett til kiropraktor!

3 ganger og jenta mi ble en rolig sjel igjen.

Skrevet

Hear hear sister- gå til kiropraktor!!! Evt manuellterapeut- sistnevnte er gratis også! Mens kiro er dyrt. Vi gikk til begge deler med sistemann, og det hjalp bra, hun hadde visst låsning i nakken (kiss). Eldste skrek døgnet rundt (opp til 16 timer i døgnet!!!!!!!!). Da var jeg ung og resignerte inn i depresjon uten å søke hjelp. Skulle ønske jeg hadde søkt hjelp den gangen og. Det varte i 4 mnd (skrikinga altså).. Og det var nok kolikk, for jeg fikk henne ikke til å rape (ble ekspert på det m nr to). Ikke tilfellet at kolikk MÅ starte og stoppe til samme tid, vare så og så lenge osv osv. Kolikksmerter er luftsmerter og det kan selvsagt barn få når som helst på døgnet. Jeg puppet min i søvn hele døgnet uten at jeg fikk henne til å rape- hun var jo oppblåst som en gassballong til slutt, stakkar. Og luftsmerter er vondt!!!!!!!!

 

Søk hjelp, og husk: dette gjelder en forsvinnende kort periode av livet ditt... lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...