Gå til innhold

englemamma77 (eller hva det var du heter) DU med GBS


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg håper det er greit om jeg spør dg om en ting. jeg vet ikke om du husker at jeg har tenkt å spør jodmor om ikke jeg kan få tatt denne streptokokk B prøven, dette var pga MYE utflod og hyppige kynnere fra uke 13. Nå lurer jeg også på om utslag på leukocytter kan være ett tegn på GBS?? Altså, ikek fått konstatert UVI (for jeg hadde ikke utslag på nitritt) men berre lekocytter. Har vert på 2+ og 3+....

 

tar en vanlig jordmor prøver for å finne ut om man har det, eller må jeg til sykehus???

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei! Det er selvfølgelig helt i orden-bare å spørre ivei..bare glad jeg kan være til hjelp! :) Men her er jeg på litt utrygg grunn...har ikke hørt om lekocytter i forbindelse med GBS..visste egentlig ikke hva det var,men når jeg googlet det forstod jeg at det kan være tegn på begynnende UVI..Og hyppige UVI under svangerskapet kan være tegn på GBS..Det samme kan kynnere være..når det er sagt,er jo begge deler ganske så normalt uten at det er noe galt-hvertfall kynnere.

 

Jeg klippet ut dette fra GBS.net ift vanlige symptomer...

 

De fleste har dessverre ingen "sykdomstegn". Men ved hyppige urinveisinfeksjoner, masse kynnere, unormalt mye utflod (mer en det som er vanlig for gravide) og tidlig/sivende vannavgang bør det følges opp.

 

Du må til lege for å ta dyrkningsprøver-dette er ikke noe jordmor gjør. Det er helt ufarlig for fosteret,og tar ca en uke å få svar på..

 

Hvilken uke er du i forresten? Synes det er godt at du tar dette på alvor,og får tatt en test..Alt er helt sikkert normalt-uansett godt å få det avkreftet slik at man kan slippe disse bekymringene..:)

 

 

Skrevet

takker og bukker for svar. leukocytter er hviteblodlegemer, utslag på dette og nitritt sammen er tegn på UVI;) så nå vet du det.

 

jeg skal sjekke opp i dette å høre med jordmor, jeg skal IKKE gå å angre for at jeg ikke gjorde noe hvis det skulle nå skje noe, nå når jeg er så godt opplyst om det hele. Får høre med jordmor hva hun sier. vil ikek ta prøven på legekontoret da jeg har jobbet med legen;) så da får jeg heller ta det på sykehuset om hun synst det høres greit ut. Er snart i uke 29

Skrevet

Må takke tilbake da-lærte jeg noe nytt idag også! ;) Lykke til med prøven..og nysgjerrig som jeg er må du gjerne gi et lite pip om hvordan det går..( ingen tvang altså..;) ) Uke 29 ja..drømme..drømme...hehe! Er misunnelig på alle som er lengre enn meg jeg skjønner du!! :)

Skrevet

Må takke tilbake da-lærte jeg noe nytt idag også! ;) Lykke til med prøven..og nysgjerrig som jeg er må du gjerne gi et lite pip om hvordan det går..( ingen tvang altså..;) ) Uke 29 ja..drømme..drømme...hehe! Er misunnelig på alle som er lengre enn meg jeg skjønner du!! :)

Skrevet

takk skal du ha, jeg skal gi dg en lyd vettu;)

 

Sjønner godt du er misunnelig på alle some r lengre enn dg, for det er jeg også;)

Skrevet

Jeg aner ikke hva gbs er eller noe, så jeg er litt uttafor denne diskusjonen :) Men tenkte bare å nevne at mye utflod/væske og hyppige kynnere også kan være symptomer på kort eller svak livmorhals.

Så har jeg nevnt det :)

Skrevet

livmorhalsen er sjekket for en uke siden;) var nien ganger å sjekket den første graviditet også;) Den var fortsatt fin og lang. Heldigvis.

 

men takk likevell;)

 

men jeg vil snu litt om på settningen. Hyppige kynnere er ikke direkte ett symptom på kort livmorhals, hyppige kynnere kan være med på å stimulere til kort livmorhals.

 

GBS har med streptokokk b å gjøre. Du finner ut hva det er om du søker litt på nettet

Skrevet

Hei, ville bare si at det kan være UVI selvom det ikke er positivt på nitritt. Ikke alle bakterier er det. Håper urinen din har vært mikroskopert og sendt til dyrkning, det er eneste måten å finne ut om det er bakterier.

 

Myrk

Skrevet

den er vertfall sendt inn, så jeg rekner med det var til dyrkning. Er spennt på om de finner noe, har jo ganske mye utslag.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...