Gå til innhold

leggerutiner baby 6 uker


Anbefalte innlegg

Skrevet

babyen min er 6 uker og har i to uker sovet i 7-8 timer i strekk på natta (er så deilig:-) ) i natt ble det 9 timer. men problemet er at hun ikke sovner før 1 halv to og , så hele formidagen frem til 12 ca går til soving.

hun er våken nesten hele kvelden med ca 5 min soving innimellom, jeg skulle gjerne ha snudd søvnrytmen hennes men er redd for å ødlegge og, hadde vært fint om jeg kunne fått lagt henne på kvelden og at hun helller stod tidlig opp. noen som har klart å endre dette? tips mottas med takk.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vanskelig å endre på dette på en så liten baby. Oftest vil det gå seg til etter en tid. Det er veldig vanlig det du beskriver, sånn er det å ha en liten nyfødt, det er slitsomt søvnmessig i starten.

 

Gi det litt tid, dette vil endres etterhvert! Det er jo veldig bra at hun sover såpass lenge en økt :-)

Skrevet

det vil rette seg selv dersom du legger henne på rommet i 18-19 tiden, og alt av mating og bleieskift skjer der inne i så mørkt rom som mulig. det vil nok ta noen dager, men gradvis vil det snu seg. og når hun sover på dagen bør du prøve å unngå senga en god stund, men heller vogn eller noe også ha det lyst i rommet da. lykke til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...