Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Våknet i morges med vondt i venstrepuppen. Ikke vondt hele tiden, men små stikk av og til. Hva er dette?

Kan det ha sammenheng med at jeg sluttet å amme for ca 4 mnd siden? Virker som det rundt brystknoppen er bittesmå kuler av koagulert melk? Kan disse gjøre vondt?

Eller er det noe helt annet? Noen som har erfart lignende?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hehe, mannen min påstår at det er voksesmerter jeg har i puppene, og det er faktisk ikke langt i fra sannheten. Denne gangen har jeg hatt direkte vondt, pga at kjertlene og alt vokser så fort, og har gått opp en bh-størrelse på en drøy uke.

Men ville jo trodde det fremdeles var "inntakt" hos deg hvis du sluttet å amme for bare fire mndr siden.

Skrevet

Vel, puppene har blitt større. De var mere slunkne ved amming og rett etter, men så ble de litt større og fastere igjen, siden jeg er gravid. Noe som vel er naturlig. Er vel kanskje fettvev?

Det kan ikke være at det er noen prosesser som starter igang igjen inni puppen?

Klarer av og til å klemme ut litt størknet melk fra en av melkeutgangene på brystknoppen (ja, jeg vet, ikke så veldig delikat, men sånn er det nå). Bare bittebittelitt, men i dag kom det mye mere, så jeg lurte på om det kunne være melkeproduksjonen som driver og forbereder seg til å ruste opp igjen.

Nå har jeg ikke kjent noen stikking etter at jeg dusja i ettermiddag, så kanskje det ga seg, eller ble løst litt opp i?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...