MammanTilEmma❤ Skrevet 30. august 2009 #1 Skrevet 30. august 2009 hvordan starter rier egentlig?? kan man føle seg i fin for å pluttselig bare få rier liksom?? eller er mån i dålig form først?? har 2 dager til termin å begynner å tro at det ikke kommer til å sje noe siden jeg føler meg ganske så oppegående.. litt småvondeter men det har jeg ahtt i nmange uker!
Mamma til mia og knøtt i magen Skrevet 30. august 2009 #3 Skrevet 30. august 2009 Min forrige fødsel startet med vannavgang. Ingen tegn i det hele tatt før vannet bare sildret. Riene startet nesten 2 døgn senere, jeg våknet da kl 02.00 av at jeg hadde litt vondt i korsryggen. Hadde vært i fin form helt til de startet til tross for vannavgang, men jeg var ikke i tvil da det satte i gang.
Netta_84 Skrevet 30. august 2009 #4 Skrevet 30. august 2009 Mine rier startet som kynnere som gradvis gikk over til å bli vondere. Merka ikke noe annerledes før det satte i gang, hadde hatt mye nesten regelmessige kynnere hver kveld de siste ukene før jeg fødte. Skjønte det var rier når det ikke gikk over etter noen timer og begynte å bli mer og mer ubehagelig med menssmerter og etterhvert skikkelig mageknipsmerter når magen strammet seg. Så plutselig er det fødsel på gang:)
langbein2+ Skrevet 30. august 2009 #5 Skrevet 30. august 2009 Hos meg har riene startet kl. 05.00 på natta hver gang. Kvelden før har alt vært ved det normale.... Ikke sett noe slimpropp heller jeg da!! Helt individuelt vil jeg tro!! Det er jo det som er så spesielt med fødsler; man aner jo virkelig ikke hverken når eller hvordan dette vil starte eller forløpe!! Lykke til!!!
MammanTilEmma❤ Skrevet 30. august 2009 Forfatter #6 Skrevet 30. august 2009 okei, takk for svar:-) håper det sjer noe til meg snart, begynner å bli utålmodig nå:-)
Anne-mor har nå 2 søte jenter Skrevet 30. august 2009 #7 Skrevet 30. august 2009 Jeg fikk et par sms på kvelden som jeg hadde termin, med spørsmål om det var noe fødsel på gang. Jeg merket ikke noe tegn til det, så jeg svarte dem at jeg satt hjemme i min egen stue, med Claustaler. Ikke lenge etterpå gikk slimproppen, kl 23. Jeg merket jeg ble våt i skrittet på buksen. Ja, så for min del var det ingen tegn på forhånd til at det skulle skje noen fødsel, sånn med det første. Vannet kom, litt av gangen hver gang jeg satt på do, etterpå. Riene startet etter et par timer, jeg hadde ikke smerter i ryggen i det hele tatt. Vi var hjemme fram til kl 10 neste morgen, da reiste vi til sykehuset(20 min. å kjøre). Da var det 3 min mellom hver rie. Vår datter ble født 16.30 den ettermiddagen.
♡Lykkelig med en av hver♡ Skrevet 30. august 2009 #8 Skrevet 30. august 2009 Første gangen så gikk jeg rundt med mensmurringer om dagen som gikk over til rier i løpet av natten. Ante ikke at noe var i ferd med å skje før samme dag. Vannet ble tatt på sykehuset rett før hun kom. Fødsel nr 2. som var for 6 dager siden så våknet jeg ca. 04.30 av at jeg måtte på do. Når jeg la meg igjen merket jeg at jeg hadde vondt som kom og gikk..Tok tiden og det viste seg at det var 5 min imellom. Vannet ble tatt på sykehuset denne gangen også. Merket ingenting før riene startet. Fødte 1.mann 2 dager før og 2.mann 9 dager før:)
lilliz84 Skrevet 31. august 2009 #9 Skrevet 31. august 2009 jeg var i toppform dagene før fødsel. rydda og vaska som aldri før:) fikk først veldig dotrang..gikk på do hele tiden..smule diare vil jeg si,men noen timer etter startet riene. Startet med litt vondt i ryggen og ble gradvis vondere. Så hadde jeg veldig på følelsen når fødselen skulle starte. holdt meg hjemme og det stemte ganske godt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå