Mammas lykkebarn Skrevet 25. august 2009 #1 Skrevet 25. august 2009 Hva synes dere om Oscar? Ville dere skrevet Oscar eller Oskar??
Gjest Skrevet 25. august 2009 #2 Skrevet 25. august 2009 Herlig, stødig og flott navn, bare synd det er en del brukt nå. Men hvis det ikke er av betydning for deg, ville jeg kjørt på. Foretrekker skrivemåten Oscar, faktisk, men har inntrykk av at de fleste liker med K best. Synes K ser litt skarpt ut, C myker mer opp.
Mammas lykkebarn Skrevet 25. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 25. august 2009 Vi liker godt "gamle, stødige"navn som samtidig er "moderne". Tenker at dette navnet kan passe sammen med storebror som heter Tobias. Vi bryr oss ikke så mye om at det blir mer brukt, så lenge det er et navn vi liker og blir fornøyde med... Mannen liker navnet skrevet med C best, og jeg har frem til nå ønsket å skrive det med K. Nå er jeg mer usikker og heller litt mot å skrive det med C.....
Gjest Skrevet 25. august 2009 #4 Skrevet 25. august 2009 Tobias og Oscar er to nydelige navn. Synes Tobias er et mykt navn, og da bør dere skrive Oscar sånn. Lykke til!
Allegra baby Skrevet 25. august 2009 #6 Skrevet 25. august 2009 Oscar er helt nydelig! Min sønn heter det, og får så mange komplimenter på navnet. Vi reiser veldig mye og bor for tiden i utlandet, og det fungerer kjempeflott internasjonalt! Det er nesten så jeg blir irritert over at alle mine evt sønner ikke kan hete akkurat det samme.. hehe. Men klart penest med c- k ser knotete ut!
Gjest Skrevet 25. august 2009 #7 Skrevet 25. august 2009 Oscar er liksom kongen vi hadde felles med Sverige + sardiner. Oskar er et tøft guttenavn!
prebs Skrevet 25. august 2009 #8 Skrevet 25. august 2009 Flott navn! Jeg tror jeg foretrekker Oscar (ser litt mykere ut, ja), men det er fint uansett:)
Mammaen til Adriana og Max ♥ Skrevet 25. august 2009 #9 Skrevet 25. august 2009 Oscar! Tøft navn ;-) Tobias og Oscar passer kjempebra!
Treblå Skrevet 25. august 2009 #10 Skrevet 25. august 2009 Hehe - har selv en Tobias, og fikk for noen måneder siden en liten Oscar, har i tillegg en storebror til disse. Så min stemme går til varianten med c!
Blomstersara Skrevet 26. august 2009 #11 Skrevet 26. august 2009 Syns guttenavn skal være litt skarpere enn jentenavn. Så jeg liker derfor med K best, men det er jo ikke noe i veien for å bruke C hvis dere liker det. C gjør det mykere. Tobias er også et forholdsvis mykt navn, så Tobias og Oscar passer jo godt sammen.
slurp Skrevet 26. august 2009 #12 Skrevet 26. august 2009 Oskar bør skrives med K i Norge synes jeg. Fint navn det:)
Mammas lykkebarn Skrevet 27. august 2009 Forfatter #13 Skrevet 27. august 2009 Tusen takk for svar... Flere meninger?
trebarnsmamma84 Skrevet 28. august 2009 #14 Skrevet 28. august 2009 Oscar er flott=) nydeleg navn...finast med c....
Tutto og snuppo Skrevet 29. august 2009 #15 Skrevet 29. august 2009 Oskar er eit av dei tre finaste gutenamna eg veit om. Ser ikkje vekk ifrå at det kjem ein liten Oskar her òg ein gong. Det einaste dumme er at det vert brukt litt for mykje for tida.. Eg ville absolutt ha skrive det med k-, men ser eg er i mindretal her!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå