Gå til innhold

Dere som har barn som går på skolen...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor gamle var de da de begynte å gå til og fra skolen selv og hvor langt er det til skolen fra der dere bor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

3 km til skolen. Gutten går i 7. klasse (blir 12 år) han får enda ikke lov til å gå til skolen og kommer aldri til å få lov heller.

Skrevet

1. klasse. Fredelig boligstrøk helt til skolen. Ca 1 km å gå.

Skrevet

2 - 2,5 km. Helt trygg vei, stille "bygdavei" som knapt har trafikk, "blindvei" til 40-50 hus og gårder over en strekning på 25 km. Litt mer trafikkert siste 400-500 fra skolen, men ingen gjernnomkjøringsvei for annet enn bygda og nabobygda.

Begge guttene gikk selv til skolen fra 2. skoledag, da var begge under seks år. Første skoledag gikk vi jo sammen. Andre barn her gjør akkurat det samme. Siste 400 m fra skolen er dessuten innkjøring forbudt mellom kl 0800/0900 og 1300/1400 for andre enn huseiere....

Skrevet

Du burde meldes til barnevernet. Du ødelegger sønnen din. Stakkars. får ikke gå med vennene sine. Skal du gi han kosebamsen i hånda på vgs? ÆSJ!

Skrevet

Litt skarpt, 21.36, men i prinsippet helt enig!

Skrevet

Her så har de gått til og fra skolen etter en ukes tid alene. Vi har kort vei, mange barn rundt her som går sammen.

 

For at de skulle bli kjørt hver dag skulle det vært lang og falig vei. Selv er jeg vant med å sykle og gå hver dag og hatt mye lenger skolevei, så de har godt av den trimmen de får.

Skrevet

Hun begynte å gå hjem i 2.klasse, hun var da 7 år.. Rolig vei )hadde vært enda roligere om flere unger hadde gått, istedet for å bli hentet), ca 2 kilometer hjem..:)

Skrevet

600 m, går i 1. klasse og går alene. Ingen veier som skal krysses siden de har bygget broer over alle veier :) Bor på Kattem.

Skrevet

 

Må si jeg stusser på at 5 åringer går flere kilometer alene. Hadde jeg aldri gjort.

Skrevet

Bor ikke mer enn 500m fra skolen i luftlinje. litt lenger å gå. Krysser ingen store veier, bare "hovedveien" inne på feltet her. Gikk alene sammen med nabogutten fra høstferien i 1. klasse.

Skrevet

Hun ble fulgt til og fra SFO da hun gikk i første klasse ihvertfall. Mulig hun begynte å ta følge med en venninne i løpet av andre klasse. Var ikke komfortabel med å la henne gå alene før hun gikk i tredje klasse.

 

Dette er Oslo altså.

 

 

Skrevet

Har 400 m utrafikkert gangvei. Begynte å gå alene vinteren i 2. klasse. Er faktisk lenger å kjøre for da må vi kjøre "rundt".

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...