Anonym bruker Skrevet 21. august 2009 #1 Skrevet 21. august 2009 vi strever veldig med å få tid til å treffe alle! vi jobber begge to nå etter permisjon, og jenta vår er ett år. vi får ofte klager på at vi er for lite på besøk hos mine svigers, og de to tantene til jenta vår, men jeg aner ikke hvor vi skal finne tid til å treffe alle. jeg har ikke vært på en venninnekveld på 3 mnd pga at det eneste vi gjør er å besøke familiene våre. de forventer alle å ha en bit av jenta vår. mulig flere av dere tenker at vi kunne ha satt igjen henne hos slekta, og funnet på noe alene, og slått "to fluer i en smekk", men jeg vil gjerne ha den lille tida på ettermiddagen og i helgene sammen med henne! virker ikke som om noen forstår dette! blir så fortvila! vi treffer mine foreldre 2 ganger i uka og min manns foreldre 1 på 14 dagen. de bor en og en halv time bort herfra, så derfor blir det litt sjelden. treffer jentas tanter og onkler kanskje 1 gang i mnd... er det sjelden??? de bor ikke langt unna forresten. jeg orker ikke å dra på besøk for å tilfredstille de. har jo aldri tid til å være en familie vi 3!! flere av ettermiddagene går med til trening, kamp, kveldsarbeid +++
Anonym bruker Skrevet 21. august 2009 #2 Skrevet 21. august 2009 Åhhh---stakkars dere...huff.Føler virkelig med dere. Oj...mine foreldre bor 10 min unna og det kan gå uker og noen ganger mnd før vi er på besøk hos de og mine svigers enda sjeldnere....nå skal det sies at de bor 3t unna da. De har forstålese for at tiden bare flyr og vi har ikke barn enda heller. Vi har barn om 1 mnd så skal bli spennende å se da. Men jeg tror faktisk at om det passer for oss og svigers,så kommer svigers på besøk når de kan unna. Mine ser vi nok sikkert oftere....men mase kommer de ikke til å gjøre... Men jeg tror nok det er lettere for de å heller komme på besøk til oss når de har muligheten og vi kan og orker. Dere har jo tross alt eget familieliv.....når det gjelder tanter og onkler har de barn selv,så de ser vi oftest når det er snakk om bursdager og der er jo 5 dgr i året da også hender det at mine foreldre har en samling i løpet av sommeren,er vi hjemme til jul så er det 1.juledag osv Men absolutt ikke flere ganger i uka...nei vettu hva...vi har da vårt eget liv og det blir ikke noe mindre å gjøre når vi får barn. Kan ikke de heller komme noen ganger på besøk til dere da,når dere har tid og ork.Det er sikkert lettere for de enn for dere å dra med dere barn og ting og tang. Syns det er helt utrolig hva folk forventer av andre...syns de skal ta til takke med det som er jeg i en travel hverdag.Alt er bedre enn ingenting og forlanger man ting blir det også sjelden hyggelig heller...bare slitsomt. Syns ikke noe av dette er sjeldent jeg...det er absolutt mye oftere enn hva vi ville ha gjort.De får bare vente til vi har ork og tid,også kan de også komme på besøk selv..når det passer oss og det vi driver med.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 21. august 2009 #3 Skrevet 21. august 2009 Det varierer, men definitivt ikke hver helg! Mine foreldre bor 5 timer unna, så de kommer heller og blir lengre tid- eller vi reiser til dem-, litt sjeldnere. Svigers ser vi kanskje en gang i mnd eller så, enten vi drar til dem på middag, eller de stikker innom en kjapp tur hos oss. Søsknene til samboer er veldig nærme i alder, og vi betrakter dem som venner også, så vi omgås relativt ofte, både med og uten barn. Men det er da ingen som _krever_ noe som helst, de skjønner at vi også har våre liv og er travle. Jenta vår er jo bare 4 mnd også, så jeg er ofte trøtt og sliten- og da kommer heller familien på besøk til oss så vi skal slippe å reise rundt. Og så har de gjerne med mat eller sånt, så vi slipper å servere. Er fornøyd med familien min jeg!
Anonym bruker Skrevet 21. august 2009 #4 Skrevet 21. august 2009 Anonym 2154 igjen: ville bare si at jeg forstår veldig godt at dere vil ha deres ettermiddager som familietid.Man er jo tross alt borte fra hverandre hele dagen...så man får jo ikke mye tid sammen som familie da...det syns jeg foreldre,svigerforeldre tanter og onkler bør respektere.
Anonym bruker Skrevet 21. august 2009 #5 Skrevet 21. august 2009 Mine foreldre og svigers bor omtrent like langt/kort unna 15min å gå ca. Jeg er hos mine foreldre ca2ganger i uka, men da er som regel ikke mannen min med, kun i helgene. Vi er hos svigers 1 gang i uka kan ofte gå to uker mellom hver gang siden de ofte er mye ute å reiser, de kommer til oss også da,
Anonym bruker Skrevet 21. august 2009 #6 Skrevet 21. august 2009 Vi bor 5min kjøring fra mine foreldre og ca 2t kjøring fra svigers. Mine foreldre ser vi flere ganger i uka som regel. Men de skjønner vi har det travelt, så i ukedagene kommer de som regel hit. Vi pleier å lage middag sammen. I helgene er vi ofte der på middag + at eldstemann på 2,5 er der en del alene. Svigers ser vi ikke spesielt ofte. Vi synes det blir lang kjøring med 2 små for en helg. Vi kan jo ikke starte før på fredags ettermiddag - da er det jo seint når vi kommer fram. Og for å ikke få fullstendig kluss med sovingen til de små så liker vi starte hjem tidlig på dagen på søndag. Så da blir det jo egentlig bare lørdag sammen med svigers. Vi har ikke vært der siden i mars tror jeg.. Men det har en sammenheng med at de prioriterer så mye annet at det blir få helger som passer for de. De drar til campingvogna, reiser bort osv. Hele mai, juni og juli var de opptatte.. De var forresten her en dagstur i juni... :/ Svigerfar har aldri overnattet hos oss. Men svigermor var her flere helger i fjor vinter. Så om dere er hos de som bor 1,5t kjøring unna hver 14.dag så er det ofte i mine øyne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå