:-)))) Skrevet 20. august 2009 #1 Skrevet 20. august 2009 Var i et bryllup i fjor og der var det en fotograf som tok bilder av alle gjestene. Dette var bilder brudeparet fikk senere. Nå var jeg inne på hjemmesiden hans og plutselig fant jeg et bilde av jenta mi på to....har han lov til å legge ut bilder av noen uten deres samtykke? Jeg skal tilbake dit på lørdag og hadde lyst til å si ifra, men kanskje det ikke er noen lov mot det. Dvs. at alle bildene han tar kan han gjøre hva han vil med?
Småtorsk Skrevet 20. august 2009 #2 Skrevet 20. august 2009 Han kan ikke gjøre dette, nei. Med mindre hun er ugjennkjennelig for andre en deg, eller inngår i et bilde som har nyhetenes interesse og/eller hun inngår i en svært stor menneskemengde som gjør henne underordnet motivet. I praksis, i ditt tilfelle: Han har IKKE lov til å publisere bilder av jenta di uten ditt samtykke. Si ifra!
bestemt oss:) *mamma* Skrevet 20. august 2009 #3 Skrevet 20. august 2009 Kan jo hende brudeparet ga de lov til å bruke bildene? Hør me de først
Småtorsk Skrevet 20. august 2009 #4 Skrevet 20. august 2009 Brudeparet har ikke rettighetene til publisering av bildet av dattera. Mora bestemmer over det!
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #5 Skrevet 20. august 2009 De har nok skrevet under på at han eller hun har alle rettigheter, og da inngår reklame som en av rettighetene. Dette må dere nesten regne med om en fotograf er tilstede og tar bilder av alle gjestene i et bryllup.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #6 Skrevet 20. august 2009 Brudeparet har ikke noen lovlige rettigheter til å tillate at bilder av andre personer blir brukt. Jeg ville sagt klart i fra om at dette tilatter jeg ikke og bedt han enten gi meg bildet eller ødelegge det. Jeg tilater ingen å legge ut bilder av meg eller ungene noen steder og hadde blitt forarget om jeg hadde oppdaget at noen andre tok seg friheter anngående dette.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #7 Skrevet 20. august 2009 Hvis det er flere enn et visst antall mennesker på bildet, har du ikke lenger noe rettigheter. Mener og huske at det er sånn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå