Lykke ♥gutt05 & jente08♥ Skrevet 19. august 2009 #1 Skrevet 19. august 2009 Hvilke sanger slår godt ann hos barn i 1-3årsalderen? Skal ha masse sang i samlingsstund i morgen, men er usikker på hva som slår ann.. Har skrevet opp de "vanlige" som bæ bæ lille lam, mikkel rev, lille petter edderkopp, men håper på å få noen innspill:) Og, er det noen som har tips til en moro formingsaktivitet på småbarn? (ja, jeg er en fersking )
Gjest Lykkeliten2 Skrevet 19. august 2009 #2 Skrevet 19. august 2009 lille petter edderkopp..og laging av lille petter edderkopp i svarte piperensere og garn etterpaa og dingle og danse med de.. eller lignene barnesanger. bjoernen sover er alltid populaer se paa http://www.bbc.co.uk/cbeebies/ fo masse fine ideer til formingsaktiviteter og utprintbart stuff
Mrs. X Skrevet 19. august 2009 #3 Skrevet 19. august 2009 Ole brum, hjulene på bussen, de tre små fisk, bjørnen sover, hokus og pokus. sanger med bevegelse er alltid populært! Små barn pleier å være glad i å male, ( eller tegne med fettfarger først på ark og male over, er stilig!) og lek med lekedeig/myk modelleire/trolldeig.
Anna Nym :o) Skrevet 19. august 2009 #4 Skrevet 19. august 2009 I min bhg digger de en verjon av lille petter edderkopp. Vi synger den vanlig først. Deretter STORE Petter edderkopp. Står, gjør store bevegelser, klatrer og synger høyt. Bittelille etterpå. Hvisker o gjør veldig små bevegelser. Til slutt har vi Kule Petter edderkopp. Da rapper vi den litt opp, og gjør det samme med bevegelsene. Med krøllet hale er en favoritt
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 19. august 2009 #5 Skrevet 19. august 2009 Lillegutt kan tromme- den elsker barna! Med håndbevegelser til Lillegutt kan tromme – tromme lomme lom (klapp hendene på fanget) Han har ti soldater som kan snu seg om (hvis frem fingrene og snu dem) Og han har en ball du – så stor og rund som så (lag ball med hendene) Og en liten hammer – hei hvor den kan slå (Knyttneven på låret) Lillegutt kan spille – tuturuttutu (spill trompet med hendene) Han kan gjemme fjeset – budi budi bu (gjem ansiktet i hendene) Han kan gå i regnet – for han har paraply (lag paraply med hendene) Og han har en vugge – bussan bussan bu (Lag vugge med armene)
Pippilotta med 2 blå! Skrevet 19. august 2009 #6 Skrevet 19. august 2009 Fine de du har nevnt der da. Ellers bruker jeg mye: -Hjulene på bussen - Inne i bingen (om grisen..) - Olle Bolle - Ro ro til fiskeskjær - Ro, ro, ro din båt (bruker generelt Den Store Barnesangboka mye!) Formingsaktivitet.... Hvor mange barn er det snakk om da? -Maling (gjerne fingermaling) er moro, men lurt å gjøre bare med et par barn av gangen kanskje? -Lime ting på ark! -klipp fargeark i ulike biter som trekant, firkant, runding osv så kan barna lime det på et ark. Vips så har du lært de litt matematikk! (ta på masse lim på arket, helst skolelim, så får barna putte ting der de selv vil!
Lykke ♥gutt05 & jente08♥ Skrevet 19. august 2009 Forfatter #7 Skrevet 19. august 2009 Takk for innspill! Vi har 13 barn på avd, men det er jo mulig å dele de i grupper etter alder:) Har tenkt på trolldeig, kanskje lage håndavtrykk e.l. i trolldeig. Den store barnesangboka skal jeg finne frem, den hadde jeg helt glemt at ungene har i bokhylla
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå