fødeklar lillegull 13.09.09 Skrevet 17. august 2009 #1 Skrevet 17. august 2009 Kom som kastet på meg, sår hals, uggen, hodepine...æsj...kan ikke la være å tenke på den influensaen. Kan jo like godt være en halsinfeksjon. Jeg ringte fastlegen i tilfelle, skulle bare se de an. Evt ga de tamiflu, men måtte ta det innen 48 timer. Er i utgangspunktet skeptisk til å ta vaksine, så får se det an til i morgen. 4 uker til termin, typsik å få dette nå i tillegg til alle andre "plager" kan ikke huske sist jeg var syk...jaja...får håpe det går fort over )
kirsty*2barnsmamma Skrevet 17. august 2009 #2 Skrevet 17. august 2009 Tamiflu er IKKE vaksine, men medisin. Så om du skal ha det ville jeg skaffet det idag, så får du bedre effekt. Om du får feber så er det nok influensaen ja. Da er det også viktig å holde feberen nede med paracet, samt drikke masse væske. God bedring da!
fødeklar lillegull 13.09.09 Skrevet 17. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 17. august 2009 Takk for det..stemmer det med at tamifluen ikke er vaksine ja..den kommer jo ikke før i slutten av november.?..men i utg pkt skeptisk til å ta noe som helst nå. Ikke fått feber enda, så sikkert bare en halsinfeksjon...satser på det...)
kirsty*2barnsmamma Skrevet 17. august 2009 #4 Skrevet 17. august 2009 Ja håper det "bare" er halsinfeksjon, skjønt det er slitsomt nok å ha det. Håper virkelig ikke jeg blir syk nå, har jo nok plager nå på slutten om en ikke skal bli syk også. Håper du våkner imorgen og føler deg mye bedre allerede :-) God bedring til deg!
fødeklar lillegull 13.09.09 Skrevet 17. august 2009 Forfatter #5 Skrevet 17. august 2009 Takk ) Det er nok bare halsen. Ringte legevakta i tilfelle. Han sa at for barnet er det ikke noe fare om det skulle være svineinfluensa, det er moren som kan bli syk. Få lungekomplikasjoner. Skulle bare se det an. Føler meg bedre allerede, skal nok uansett takle det meste så lenge det går bra med bebin...)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå