*mamma til prinsesse vil ikke* Skrevet 17. august 2009 #1 Skrevet 17. august 2009 Jeg fødte for 15 dager siden og er i ganske god form. Klarer å gå litt, så går rolige turer. Men kjener behov for å gjøre litt styrkeøvelser. Ikke bare for mage, men for hofter og rygg osv. Når kan man begynne med dette?
rocky1 Skrevet 17. august 2009 #2 Skrevet 17. august 2009 vet ikke helt hvor jeg har lest det men jeg mener/tror at en kan begynne å trene 6 uker etter fødsel.
Svale <3 Skrevet 17. august 2009 #4 Skrevet 17. august 2009 6 uker etter vanlig fødsel. Rundt 10 uker(tror jeg)etter keisersnitt.
rocky1 Skrevet 17. august 2009 #5 Skrevet 17. august 2009 jeg tok keisersnitt, og fikk beskjed å ikke trene før det hadde gått 3 måneder.
Mamma´n til lillemor Skrevet 17. august 2009 #6 Skrevet 17. august 2009 Man trenger ikke nødvendigvis å vente i 6 uker. Kjenn på kroppen, og begynn smått. Ta vare på bekkenbunnen din! Jeg har tenkt til å begynne litt forsiktig med pilates nå etter 5 uker.
Gutt april 09 + ? august 11 Skrevet 17. august 2009 #7 Skrevet 17. august 2009 Du bør ikke begynne før etter seks uker, begynner du før bør du gjøre det i samråd med lege eller HS. Jeg vurderte å begynne løpe litt etter fem uker, men satt på trampolina mens venninna mi og dattera hoppet forsiktig. Det gynget så vidt det var for meg der jeg satt. En time etterpå styrtblødde jeg, og denne styrtblødningen vedvarte i to uker. Fikk beskjed av legen at man skal være forsiktig med kroppen etter en fødsel, da man skal være sikker på at livmora er helt tilbake etc.
Gjest Skrevet 17. august 2009 #8 Skrevet 17. august 2009 jeg gikk masse turer 1 uke etter fødsel.. jeg har hørt at det er magen en ikke skal trene på 6 uker.. hopping på trampoline er heller ikke å anbefale hehe styrketrening ville jeg ventet med i faktisk 2 mnd. hør på kroppen din.
*mamma til prinsesse vil ikke* Skrevet 17. august 2009 Forfatter #9 Skrevet 17. august 2009 Ja, vet at man bør unngå å trene magen før magemuskelene har trukket seg sammen og livmoren er trukket tilbake. Men tenkte sånn forsiktig styrke for andre deler av kroppen. Jeg har plager med nakke og rygg fra før. Mister muskemasse i armene pga dette og kunne godt tenkt meg å trene armer og øvre del av rygg/nakke litt. Samme med hoftene. Men man bør kanskje unngå all form for trening i 6 uker?
Studine mevik Skrevet 17. august 2009 #10 Skrevet 17. august 2009 Jeg fikk beskjed om å lytte til kroppen min og bestemme selv. Jeg gikk mye turer allerede fra starten. Med unntak av de to første ukene, Den første uka var hetebølge-uka og uka etter hadde jeg en kraftig infeksjon. Begynte med mageøvelser ca 4uker etter fødsel og har nå de siste ukene hatt styrketrening noen ganger i uka. Har begynt å gå lange turer de siste ukene. Og så smått begynt å sykle noen gode runder. Er 2mnd siden fødsel nå og føler meg i kjempeform. Har allerede gått ned rundt 20kilo sammenlignet med før fødsel. Det er nesten forskjell fra dag til dag. Det som er viktig er å gjøre knipeøvelser. Det begynte jeg med allerede første dag etter fødsel
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå