M ♥ ♂-2010 Skrevet 16. august 2009 #1 Skrevet 16. august 2009 Har dere noen fiine dikt dere ønsker å dele, som jeg kan skrive på forsiden til et kort jeg skal gi i niesen min sin dåp? Gjerne litt korte, men dype:)
Marsmammaen:) Skrevet 17. august 2009 #2 Skrevet 17. august 2009 Om du googler dåpsdikt eller noe i den duren finner du mange fine. Jeg gjorde dette da jeg skulle skrive kort og fant en hel haug. Husker ingen av dem nå men.... De er der ute i det store internettet=)
Lykketrollet 05♂+06♀+10♀ Skrevet 17. august 2009 #3 Skrevet 17. august 2009 Jeg har lest amsse forskjellig, men kommer alltid tilbake til dette av Andre Bjerke: DET STØRSTE MYSTERIUM Det største mysterium er ikke mer enn det: at en ørliten kropp er våknet til jorden. Den nyfødte ser. To luker i himlen går opp. Selv femtrinns-raketter og kjernefysikk blir puslingers puslespill, når det nyfødte barn med et eneste blikk beviser at Gud er til. Fant dette på nettet nå. Kort er det jo ikke da, men var en veldig koselig dikt fra tante til den lille: Trygt ligger du her i tantes armkrok, og sover. Vil ikke røre meg i redsel for å vekke deg. Ville ikke byttet dette øyeblikket for noe i hele verden. Du er tantes lille engel, det vil du alltid være. Du er bare baby nå, men du vokser fort. Og alltid skal jeg være her hvis du trenger meg. Herlighet du er skjønn der du ligger, med knallblå øyne gjemt bak små øyenlokk, som to blå stjerner sendt fra himmelen, bare til deg. Du er for liten nå, for liten til å skjønne hvor glad jeg er i deg. Sov nå lille engel, du er trygg her i tantes armkrok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå