Gå til innhold

Hva kan vi finne på inne i regnværet..?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ser ut til at det blir innedag idag. Regnet høljer såpass ned at det ikke frister å ta på regntøy å prøve seg på noe som helst av utendørsaktiviteter... :(

 

"Problemet" er bare at vi er alene, jeg og lillegutt. Han er en aktiv 4åring som blir utålmodig av at jeg, som er gravid og temmelig inaktiv og sofaliggende, ikke blir med på all slags herjing. Forsøker å roe ting ned med tegning, litt tv-titting og spill...men det meste ser ut til å miste interesse etter relativt kort tid. Føler dagen blir kjeeempelang hvis vi skal fortsette på dette viset helt til kvelden.

 

Noen gode idéer til hva en aktiv 4åring og en uggen mor kan gjøre, når man er "innestengt"..?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bake boller, steke pannekaker?

Skrevet

Ta frem Maleutstyr eller tegneutstyr =)

Se en hyggelig film sammen og lag dere kakao.

Bake noe er alltid gøy.

Har dere badekar kan dere to ta dere et bad sammen.

 

Dette er noe jeg husker min mor gjorde med oss da vi var små og det høljet ute:

Finn frem gammle stubber fra stearinlys. Du fyller et glass med vann, og druppler talget oppi der. Så får du fine mønster. Når talget er stivnet tar du det ut. Blir flotte kunstverk.

Skrevet

Åååh... "dryppe lys"! Det var kjempegøy då eg var liten, men vi fekk berre lov i adventstida :o)

 

Bak skillingsbollar eller pizza(snurrar). La gutungen få vere med på å måle opp og røre og kjevle og alt. Hadde stor suksess med det her i går med mine to på snart 4 år og 21 mnd. Og så er det såååå godt :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...