Stoltest Skrevet 15. august 2009 #1 Skrevet 15. august 2009 Får ikke helt teken på dette, så må bare spørre til jeg blir klok...; Når jeg skal innføre et grøtmåltid nr. 2, på formiddagen, bør jg gi grøt før eller etter at snuppa får melk? Hun får en full porsjon grøt til kvelds, men da får hun flaske helt til slutt like før det er natta, så der blir det på en måte ikke sånn at man erstatter et melkemåltid med grøt..
husmus &2 Skrevet 15. august 2009 #2 Skrevet 15. august 2009 Her har vi ALLTID gitt grøt først og melk etterpå. Det er vel strengt tatt kun når man ammer at de sier en skal gi melk først så barnet ikke går glipp av de fantastiske supermann dråpene. Når det er MME har vi allerede ødelagt barnet så det er ikke så farlig. Det var sjelden han ville ha melk etter grøt her. Jo eldre de blir jo mindre glad i melk ser det ut som de blir, så her fikk han vann TIL måltidet i stedet. Og fortsatt forsåvidt. Jeg har med variende hell klart å gi han en flaske i sengen etter aftenmat og nattstell, men siden han har tenner så er det ikke så ofte han får det.
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 15. august 2009 #3 Skrevet 15. august 2009 Vi har også alltid gitt grøt først, og melk etterpå (MME). Dette fordi grøt inneholder mer kalorier enn melk, og siden flisa er ei tynn lita flis synes vi det var greiest slik. Flaska får hun rett før hun skal sove blund på dagen, gjerne mens hun ligger i vogna (er 10 mnd nå, så har ikke tid til å drikke melk ellers, det er kun i vogna hun får roen og "gidder" å drikke;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå