Gå til innhold

Hvordan ser dagene ut til dere med babyer på 3-4 mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Her er det minimalt med soving, maks 1 time tilsammen iløpet av en hel dag. Helst sove ved puppen (bruker ikke smokk) og det er til å bli sprø av :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei.-)

 

Vesla ble akkurat 4 mndr.

 

Våre dager ser omtrent slik ut:

Morgen mellom 6.30-7.30 (som regel). Vi står opp sammen med storebror som våkner da. Natta er ca. 19.30. Sovner som regel raskt, noen ganger må vi inn å putte inn smokken noen turer. Hun våkner for mat 2-4 ganger om natta, så det er litt slitsomt. Skal prøve med litt grøt snart for å se om det hjelper.

 

I løpet av dagen sover hun 3-4 lurer, hver lur varer 1-2 timer, dvs hun sover tilsammen ca 4-5 timer. Hun sover veldig godt ute i vogna, samme gjorde storebror, så kan anbefale det.

 

Når det gjelder smokk, kan jeg anbefale Nuk latex. Den er veldig populær her i huset.

Skrevet

heihei:)

 

her blir mini 4 mnd imorgen, så vurderer å begynne med grøt snart...:)

dagen starter mellom 0600 og 0730 (sover hele natta). da er det mat så litt pludring på gulvet på badet mens mamma dusjer, så litt lek, så litt kos, en times blund, så samme regla igjen unntatt dusjen da:) har som regel en lang lur midt på dagen på rundt et par timer ute i vogna. på kvelden er det bestandig bading, mat så senga rundt 2100.:)

Skrevet

Akkurat rundet 4 mnd og dagene for tiden er omtrent slik:

Morgen ca 07

Våken 1-1,5 time (avhengig av nattens søvn tror jeg...) - kos i senga, sprell på badegulvet mens jeg dusjer og litt lek

Sover ofte lenge da, men i dag bare 0,5 timer.

To eller tre kortere lurer til med ca 1,5-2 timers mellomrom utover dagen. Hvis den første luren ikke ble lang, blir gjerne en av de andre det. Pupp hver 2-3. time

Puttes i senga mellom 18 og 19 (avhengig av siste dupp), synger et par nattasanger og så sprelles det en god del og sutres litt eller mye før han sovner etter alt fra 15 min til en time (eller mer..)

Noen ganger sover han da 4 timer, men oftest ikke mer enn 2,5 før han er sulten og så vil han ha pupp hver 2./2,5 time utover natta. Småspist (nekter å spise mer enn en pupp) og så lenge han sovner igjen etterpå er det i grunnen greit. Er gjerne litt urolig etter 6, så da er det opp i senga til meg - kose, kose ;-)

 

Skrevet

Heisann!

 

Lillegutt er 14 uker og vi starter dagen ca 0730. Er maks oppe 1,5 timer av gangen, så er det soving i alt fra 30 minutter til 3 timer. Mat ca. hver 3. time. Bading 1830 og natta ca. 19. Våkner igjen ca. 0530 for mat og så sove litt til og fra frem til 0730.

 

:-)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...