MammanTilEmma❤ Skrevet 11. august 2009 #1 Skrevet 11. august 2009 var til kontroll igår, er idag 37+ 3.. alt var bra med den lille, var veldig hyper når legen skulle høre på fosterlydn da, hele 180 vettu:-) men lurer litt på hvordan SF målene deres var når dere var rundt 37 å kontrollen før der? for var selv 34cm i uke 35 å igår hadd det gåt opp 4 cm..så var 38 cm, syntes det var rart at det skal vokse 4 cm på bare 2 uker!! + at Blodtrykket mitt var 150/90.. kan det vær bra??
☠Diamanda Galas☠ Skrevet 11. august 2009 #2 Skrevet 11. august 2009 jeg var på kontroll idag(37+3) og sf-målet var da 34 cm, og var 32 cm når jeg målte 33+3...så ditt har vokst ganske mye på 2 uker. mitt har flatet litt ut da, men holder seg ganske jevnt.. blodtrykket var høyt, men du sjekket vel urin? og han sjekket blodtrykket mer enn en gang når det var så høyt?
MammanTilEmma❤ Skrevet 11. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 11. august 2009 ja, va det jeg syntes også.. vartfall siden bebisn har lagt sæ ganske langt ned med hode siden sist å! sjekket ikke urin igår, siden var jeg var på sykehuset på lørdag å da ble det sjekket... da også var blodtrykket litt høyt.. 140/90. igår sjekket legen 2-3 gang. han spurte også om jeg var stresset siden det av så høyt... noe jeg ikke føler jeg er da men.
strawbs Skrevet 11. august 2009 #4 Skrevet 11. august 2009 Hvis jeg var deg ville jeg kanskje gått inn med en ekstra urinprøve... Greit å få en snarlig sjekk igjen også, når blodtrykket er såpass høyt oppe. Alltid bedre å sjekke en gang for mye enn for lite. Lykke til!
s82 Skrevet 11. august 2009 #5 Skrevet 11. august 2009 jeg ville få sjekket urinen... og om du har hevelser.. Sånn for sikkerhetsskyld..
Kari Trestakk Skrevet 11. august 2009 #6 Skrevet 11. august 2009 Hei, jeg har også termin 1. sept, og var på kontroll i går. Da ble det målt 34 cm. For to uker siden ble det målt 33. Jeg har stort sett ligget rett i overkant av den røde streken hele tiden. Hvis det var forskjellige personer som gjorde målene, så kan det forklare det store avviket. Det er ikke alltid så lett å måle "riktig". 38 cm høres uansett mye ut.... Blodtryket ditt er kankje litt høyt, men denslags har jeg ikke peiling på. Blodtrykket mitt var nå 120/80, og det er omtrent der det har ligget hele tiden (med unntak av en periode med litt lavt undertrykk tidligere i svangerskapet).
MammanTilEmma❤ Skrevet 11. august 2009 Forfatter #7 Skrevet 11. august 2009 kanskje lurt å lever en urinprøve til ja, men har ingen hevelser.. det ble sjekket igår! samma person som har målt SF målet vær gang.. så kan ikke være feil der eller, 2 cm til så går det jo ikke lenger opp på den tabellen vettu.
Malin90&Talia09<3 Skrevet 11. august 2009 #8 Skrevet 11. august 2009 Jeg var igår, uke 39+6 igår, da var magemålet mitt 34 cm. I uke 34 var det 30 cm.
MammanTilEmma❤ Skrevet 11. august 2009 Forfatter #9 Skrevet 11. august 2009 my forskjell fra person til person ser jeg, men 4 cm på 2 uker e uansett mye:-O
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå