♥ ♂ i 07, ♀ i aug 09♥ Skrevet 11. august 2009 #1 Skrevet 11. august 2009 Ble strippet/tøyd av gynekolog i dag tidlig. Hadde 2 cm åpning. Noen av dere som vet hvor mye slik stripping hjelper? Skal tilbake på Riksen på torsdag. Håper at det har blitt flere cm til da. Er andregangs. Noen med erfaringer på dette?
Rosmarin*fødeklar* Skrevet 11. august 2009 #2 Skrevet 11. august 2009 Jeg ble tøyd av jordmor på den siste kontrollen da jeg skulle ha nr 2. Fødte i løpet av 14 timer tror jeg. Ble en veldig rask og grei fødsel. Fikk mye kynnere etter at jeg hadde vært hos jordmor, så det var tydelig at det hadde gjort at ting satte i gang. Lykke til!
Alle oss:) Skrevet 11. august 2009 #3 Skrevet 11. august 2009 Varierer veldig hvor mye slik stripping hjelper. Jeg blei strippet for 5 dager siden og har vel ikke hatt så mye effekt av det. Samme dagen gikk jeg med maserier nesten hele dagen, etter det har det nesten blitt roligere enn det var før strippingen. Jeg hadde ikke åpning da hun strippet meg, men var moden, så det kan vel kanskje ha noe å si? Krysser fingrene for at det virker for deg i hvertfall:)
Vifikkiaugust Skrevet 11. august 2009 #4 Skrevet 11. august 2009 Jeg ble det noen ganger sist. Var først på overtidskontrollen 12 dager over termin at den virkelig hadde effekt. Fikk skikkelige menssmerter om kvelden så tårene stod i øynene! Men det funka. Dagen etter hadde jeg time til igangsetting, og da hadde jeg modna så mye at de bare trengte ta vannet så gikk alt av seg selv. De tok vannet halv ti på formiddagen, og jenta var ute litt før kl 17 på ettermiddagen. Noe intensiv, men fin fødsel.
Nutti og Leonora + 2 huleboere Skrevet 11. august 2009 #5 Skrevet 11. august 2009 Jeg ble strippet i dag, men var knapt moden, så det skal bli spennede å se om det virker. Det kommer iallefall masse ekkelt gørr ut :s (beklager detaljer). Får bare krysse fingrene for at det setter fortgang i ting:)
♥ ♂ i 07, ♀ i aug 09♥ Skrevet 11. august 2009 Forfatter #6 Skrevet 11. august 2009 Da får vi bare vente i spenning og se om strippingen har noen effekt
AngryBird Skrevet 11. august 2009 #7 Skrevet 11. august 2009 Usj... høres jo bare ubehagelig ut..... åssen gjør de det egentlig?? Ganske ny i 3. trimester så litt greit å få oppdatert meg litt når det gjelder div utrykk og prosedyrer....
♥ ♂ i 07, ♀ i aug 09♥ Skrevet 11. august 2009 Forfatter #8 Skrevet 11. august 2009 Vel, hos meg var det ikke noe vondt, men har lest her at flere andre synes det er veldig vondt. Behagelig er det dog ikke, men ikke vondt. Gynekologen rørte litt rundt der inne, hun sa hun tøyde livmorhalsen og dyttet på noen hinner der. Tok ikke mange minutter. Har ikke merket noe effekt av det ennå, men kan jo hende jeg får større åpning uten at jeg merker det. Skal tilbake på torsdag, da mente de at det ville være mer modent. Så vi får se om det har gjort susen..
SolMåneStjerne Skrevet 12. august 2009 #9 Skrevet 12. august 2009 hei jeg ble strippet med første fødte. ble strippet dagen etter termin,og dagen etter jeg ble strippa gikk jeg lakk foster vann hele dagen,og dagen etter vannet gikk fikk jeg rier,så fra første rie kom til datteren min kom ut brukte jeg bare 7 timer,. og hadde en fantastisk fødsel,håper at det går like bra med neste mann lykke til
EnNySpire:) Skrevet 12. august 2009 #10 Skrevet 12. august 2009 Jeg har spurt legen og jordmoren min om de kan strippe meg, men de vil ikke. Jeg er 38+3 i dag og hatt et meget hardt svangerskap. Hva skal egentlig til for å bli strippet/tøyet?
Nutti og Leonora + 2 huleboere Skrevet 12. august 2009 #11 Skrevet 12. august 2009 Jeg ble strippet/tøyd fordi svangerskapet tynger meg slik at jeg ikke lenger fungerer i hverdagen. Jeg er bare 35 + 4, men venter tvillinger, slik at de håper det skulle få litt fortgang i ting. Guttene i magen er store for å være tvillinger, så da ville de gjøre dette nå slik at det kanskje modner fortere. Men det er jo ikke alle leger som vil gjøre dette, jeg måtte bli henvist til kk av jordmor for å få det gjort.
EnNySpire:) Skrevet 12. august 2009 #12 Skrevet 12. august 2009 Såpass, ja.. Trodde at man bare kunne spørre om det jeg Men får bare ha tro på at riene starter av seg selv snart da
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå