Gå til innhold

Erfaring med Tøybleier???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som har erfaring med tøybleier??? Har vurdert det, men lurer på om det er veldig mye ekstraarbeid, er de like tette?? Noen som kan anbefale noen merker??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

anbefaler deg å stikke innom tøybleieforumet på tettinntil.no :-)

Skrevet

sjekk ut www.tøybleier.no du!

 

vi har vært såå fornøyde med tøybleier!

I starten brukte vi en gasklut, en liten truse og et såkalt PUL-trekk på utsiden, og vi hadde aldri bæsjelekasjer, -mot flere om dagen for de som brukte engangsbleier i barselgruppa! (gikk så langt at ei vurderte å brukte tøybleie utenpå engangsbleiene til sønnen sin, hehehe)

 

jeg syns ikke det er mye ekstraarbeid, tvert i mot. når en først har fått litt struktur på det, er det veldig lettvint.

 

Vi oppbevarer brukte bleier i en pustende pose på badet, og når jeg vil vaske, hiver jeg bare hele posen inn i vaskemaskinen, sammen med alt mulig annet av gulpe-og vaskekluter osv. det blir jo en del vask med baby uansett!

 

vi har vært nødt til å bruke engangsbleier på toåringen vår nå siste halvåret, pga vi har vært på flyttefot og ikke hatt normal tilgang på vaskemaskin.. -og vi savner tøybleiene!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...