Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #1 Skrevet 8. august 2009 Og da mener jeg ikke litt uenige, men virkelig kjent presset! Hvordan taklet dere i såfall dette? Beholdt dere barnet? Hvordan gikk forholdet? Alle erfaringer ang. dette taes imot med glede! Dypt fortvilet!
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #2 Skrevet 8. august 2009 Jeg skal love deg at jeg har kjent presset. Jeg ba han vennligst ikke snakke mere om det, eller holde seg unna meg til han hadde innfunnet seg med situasjonen (på det tidspunktet regnet jeg med at han aldri kom til å snakke med meg igjen) Selvfølgelig beholdt jeg barnet, jeg er mamman til barnet og bestemmer over min og barnetskropp så lenge kroppen er inni min kropp. Siden fikk vi 3 barn til.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #3 Skrevet 8. august 2009 Ja. Ble presset av eks mannen min fordi han hadde mistet en gutt noen år i forkant. Gutten hans hadde pådratt seg en alvorlig skade under fødsel pga morkakesvikt og var veldig fysisk og psykisk handikappet, og døde rett før han ble 8 år. Eksen var redd for at det samme skulle skje igjen med meg og barna, så han virkelig presset meg til abort som jeg gjennomførte. Medisinsk i uke 9. Var gravid med tvillinger, noe jeg alltid har ønsket meg, så er litt ekstra sårt å tenke på det. Forholdet varte i ca 10 mnd etter aborten. Ble bare krangling, og vi vokste fra hverandre. Så du kan si at jeg har ingen god erfaring med det. Håper du treffer ditt rette valg for deg og dere. Men vil tørre å påstå at et forhold aldri vil bli det samme igjen om en blir presset til noe en virkelig ikke vil selv.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #4 Skrevet 8. august 2009 For å si det enkelt; tar du abort fordi du vil at dere to skal fortsatt være sammen så blir det totalt feil, forholdet kommer nok til å møte veggen etter en slik abort. Enten kan du ta abort fordi da slipper du å forholde deg noe til denne mannen resten av ditt liv, eller du kan beholde og enten være alene med barnet eller sammen med fyren. Evt. så kan det faktisk hende at du bestemmer deg for å beholde og får ungen, mens han får hovedomsorgen ved et samlivsbrudd. Er han manipulativ nok til å presse deg til abort så aner du ikke hva han greier å gjøre senere. Vil du virkelig ta sjansen på å få en unge med en slik mann?
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #5 Skrevet 8. august 2009 Jeg beholdt, og jamen meg kom han ikke diltene etter og han ble faktisk en ganske ok far til baby og en strålende far til 10 åringen som han er i dag.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #6 Skrevet 8. august 2009 ja, jeg ble presset til abort.. jeg ville beholde, men ikke han. har så dum at jeg fortalte det til foreldrene mine, og ble nesten presset av de og (far og stemor) samt av min mor. Som hun sa, så vart det best at jeg tok abort, for HUN ville IKKE bli sittende med et barn (fordømrade mø****g!) Har angra på aborten siden.. Dårlig forklart, men er småfrustrert over en del i dag..
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #7 Skrevet 8. august 2009 Ja. Jeg var 16, han var 21. Jeg har alltid ønsket meg barn å prøvde å stå på mitt, men var ikke sterk nok til å stå imot en så verdensvant drittsekk som han var. Dårlig selvtillit etter ungdomskolen som var noe herk. Utskrapning i uke 8 ca. Du kan trygt si det slik at forholdet tok slutt ganke fort. Hadde det grusomt i etterkant, gikk til psykolog å gråt mye fordi jeg hadde drept babyen min. Hans mor klandret meg og sa "Tenk på meg da, jeg kunne jo blitt bestemor!". Det hjalp ikke. Mine foreldre støttet meg hele tiden uansett hvilket valg jeg ville ta. Nå snart 10 år senere angrer jeg fremdeles, men er sjeleglad for at jeg ikke på noen måte trenger å forholde meg til det mennesket noen gang igjen. Eneste jeg ser til han er at min bror og en venninne som ikke hvet hva som skjedde den gangen er venn med han på facebook. Hadde jeg orket hadde jeg fortalt om hva som skjedde, så hadde de nok fjernet han fra listen å jeg hadde sluppet å se navnet noen gang igjen. Orker ikke.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2009 #8 Skrevet 8. august 2009 Jeg ble presset til å ta abort av eksen min. Barnet var ikke planlagt. Jeg valgte å beholde barnet og er veldig glad for det i dag. Er i dag alenemor til verdens skjønneste lille guttebaby!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå